MSB 94 güvenlik görevlisi alımı koşulları neler

MSB 94 güvenlik görevlisi alımı koşulları neler

Milli Savunma Bakanlığı (MSB) tarafından yeni bir personel alımı ilanı yayımlandı. Akaryakıt ikmal ve NATO POL Tesisleri İşletme Başkanlığı tarafından hazırlanan başvuru kılavuzuna göre 94 kişilik güvenlik görevlisi alımı yapılacağı ilan edildi.

Türkiye genelinde yayımlanmaya devam eden kamu personeli alım ilanlarında yer alan bilgilere göre; sözleşmeli personel alımı, memur alımı, sürekli işçi alımı ve sözleşmeli personel alımı ilanları başvuru süreçleri hakkında bilgi sunuluyor.

MSB Personel Alımı

Yayımlanan son personel alımı ilanlarında yer alan bilgilere göre; MSB tarafından Akaryakıt ikmal ve NATO POL Tesisleri İşletme Başkanlığı bünyesinde görevlendirilmek üzere çok sayıda personel alımı yapılacağı açıklandı.

Başvuru Süreci

94 kişilik kontenjan dahilinde işçi alımı yapacak olan kurum bünyesinde gerçekleştirecek olan başvuruların tamamlanması için adayların 21 Eylül 2020 itibari ile başvuru işlemlerine başlaması gerekmektedir.

MSB işçi alımı için açılacak olan başvuru süreci dahilinde; son başvuru tarihi 25 Eylül 2020 olarak ilan edilmektedir. Başvurular İŞKUR resmi internet adresi üzerinden yapılacak olup; başvuru başlangıç tarihinde İŞKUR iş ilan numarası yayımlanacaktır.

Şahsen veya posta yolu ile yapılan başvurular kabul edilmeyecektir.

Başvuru Şartları

MSB işçi alımı başvuruları için kurum tarafından talep edilen kriterlere göre; adayların 18 yaşını tamamlamış ve 33 yaşından gün almamış olması gerekmektedir.

Lise veya dengi bir okuldan ya da bir önlisans programından mezun olan adayların başvuruları geçerli sayılacak olup; ayrıca başvurunun son tarihi itibarıyla 5188 sayılı Özel Güvenlik Hizmetlerine Dair Kanunun ilgili maddelerine göre alınmış ve geçerlilik süresi dolmamış silahlı özel güvenlik belgesine sahip olan adayların başvuruları kabul edilecektir.

Güvenlik Görevlisi unvanı ile yapılacak olan MSB personel alımı için talep edilen özel başvuru şartlarında yer alan bilgilere göre; Erkek adaylarda en az 170 cm, kadın adaylarda ise en az 160 cm boyunda olmak şartı aranırken; boy uzunluğunun santimetre cinsinden son iki rakamı ile kilosu arasındaki fark 10 kilodan fazla yahut 15 kilodan az olmamak şartı ayrıca talep edilmektedir.

Vücut Kitle İndeksi ölçümleri resmi evrakla belgelendirilmek zorundadır.

Görev yeri olan şehir ve kontenjan bilgileri dahilinde yapılan açıklamaya göre; Adana 2, Ankara 3, Antalya 5, Balıkesir 4, Batman 2, Bilecik 2, Burdur 3, Bursa 6, Çanakkale 2, Diyarbakır, Elazığ 1,, Erzincan 2, Eskişehir 4, Hatay 7, Mersin 3, İstanbul  7, İzmir 6, Kayseri 1, Kocaeli 6, Malatya 2, Manisa 6, Kahramanmaraş 4, Osmaniye 6, Sakarya 5 ve Tekirdağ 4 olarak açıklanmaktadır.

Başvuru kılavuzu.

Benzer Haberler

Kaynak:Haber Kaynağı

Editör

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
5 Yorum