MSB Askeri Personel Alımı Başvurusu Hızlandı! Komutanlıklar

MSB Askeri Personel Alımı Başvurusu Hızlandı! Komutanlıklar

Milli Savunma Bakanlığı Askeri Personel alımı başvurusu hızlandı. Kara, Deniz ve Hava Kuvvetleri Komutanlıkları yayınladığı ilanlar ile en az ilkokul mezunu sözleşmeli er alacağını ilan etti.

Milli Savunma Bakanlığı askeri personel olarak sözleşmeli er alımı başvuruları hızlandı. Kara, Hava ve Deniz Kuvvetleri Komutanlıkları en az ilköğretim mezunu sözleşmeli er alacağını ilan etti. Başvuruların yıl sonuna kadar devam edeceği ilan edilmiştir.

Alımı yapılacak sözleşmeli er Kara, Deniz ve Hava Kuvvetleri Komutanlığı tarafından istihdam edilecektir. Sözleşmeli er adayları ön sözleşme yapılarak askeri eğitime alınır. Askeri eğitimi başarı ile tamamlayanlarla yetkili komutanlıklarca dört yıldan fazla olmamak kaydıyla en az üç yıllık sözleşme yapılıyor.

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı ve erkek olması gerekmektedir. En az ilköğretim mezunu olmak. Askerlik hizmetini erbaş ve er olarak tamamlamış ve müracaatın yapıldığı yılın Ocak ayının ilk günü itibariyle düzeltilmemiş nüfus kaydına göre 01 Ocak 2018 tarihi itibariyle 25 yaşını bitirmemiş olmak. (01 Ocak 1993 tarihi ve sonrasında doğanlar). Halen silah altında bulunanlar birlik komutanlıklarınca başvuru sağlayabilirler.

Askerlik hizmetini yapmakta iken müracaat edenler için Birlik Komutanlıklarından Nitelik Belgesi almış olmak, Askerlik hizmetini yapmakta iken “Askerliğe Elverişli Değildir” olarak terhis edilmemiş olmak, Boy ve kilo standartları tablosunda belirtilen değerler içerisinde bulunması gerekmektedir.

Milli Savunma Bakanlığı askeri personel olarak sözleşmeli er alım ilan kılavuzu için tıklayın.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
10 Yorum