MSB Astsubay Alımı Yeni Kontenjanlar Verilsin Talepleri

MSB Astsubay Alımı Yeni Kontenjanlar Verilsin Talepleri

Milli Savunma Bakanlığı tarafından astsubay alımı ile ilgili tüm aşamalar tamamlandıktan sonra açılan kontenjanlarla adaylar şok oldu. Kontenjanların az verilmesi bir çok adayı mağdur ettiği üzere adaylar yeni kontenjanlar verilsin taleplerinde bulunuyor.

Milli Savunma Bakanlığı tarafından açıklanan astsubay alımı kontenjanları bekleyen adaylarda şok etkisi yarattı. Adaylar az açıklanan kontenjanlar ile açıkta kaldı. Bu gelişmeler yaşanırken adaylar MSB ast subay alımında yeni kontenjanlar verilsin talebinde bulunuyor. Adaylardan gelen yazı örneğinden mağduriyet boyutlarını görmek mümkün olabilir.

2018 Yılı Türk Silahlı Kuvvetleri Dış Kaynaktan Muvazzaf Astsubay Aday Temini Kapsamında 22 Ocak 2019 tarihinde mülakata katılma hakkı kazanarak tüm aşamaları başarılı bir şekilde tamamlandı. Öncelikli olarak Fiziki Yeterlilik Testi uygulamalarında belirtilen tabloya uygun olarak spor faaliyetleri gerçekleştirilerek sözlü mülakata hak kazanıldı. Genel bilgi düzeyi ve genel kültür bilgisi dahilinde adayı tanımaya ve mesleğe uygunluğu analiz etmeye yardımcı olan sözlü mülakat aşamaları başarıyla tamamlandı. Kurumunuz tarafından sevk edilen hastanelerce, sağlık yönetmeliğine uygun olarak alınan heyet raporları Personel Temin Daire Başkanlığı'na teslim edildi.

Adaylar gelen yazı ve talepleri; Bütün bu aşamaları tamamlamak için; çalıştığı iş yerinden izin alamaması üzerine istifa edenler, yaş şartına takılarak son senesi olanlar, tek hayali olanlar, işsizler vs. olarak birçok zorluklarla katılım sağladık. 24 Haziran 2019 tarihinde açıklanan alım sayısı ile birçoğumuz kayıt hakkı kazanamadık. Kontenjanların arttırılmasını talep ediyoruz. Bu konudaki mağduriyetimizin ortadan kaldırılmasını rica ediyoruz.

Milli Savunma Bakanlığı tarafından tüm bu aşamaları geçmiş ve sonuca ulaşmış kontenjan mağdurlarının kontenjan açılarak mağduriyetinin giderilmesi talep ve arz konusudur.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
8 Yorum