MSB D.K.K. Uzman Erbaş Alımı Başvuruları 9 Eylül'de Başladı

MSB D.K.K. Uzman Erbaş Alımı Başvuruları 9 Eylül'de Başladı

MSB (Milli savunma Bakanlığı) deniz kuvvetleri komutanlığı 2019 yılı uzman erbaş alımı için başvurular 9 Eylül tarihlerinde başvuruları başlamıştır. 20 Eylül 2019 tarihinde sona erecektir.

MSB D.K.K. Uzman Erbaş Alımı Başvuru Şartları;

En az lise mezunu adaylardan alım yapılır. KPSS P3, KPSS P93 ve KPSS P94 puan türlerinde puana sahip olmak gerekir. KPSS puan üstünlüğüne göre alım yapılacaktır. 2018 yılı KPSS puanları baz alınacaktır.

TC vatandaşı, en az lise mezunu, askerliğini yapmış ya da yapıyor olan, askerliğini yapanların terhisinin üzerinden en fazla 5 yıl geçmeyen, 27 yaşını bitirmemiş, askeri öğrencilikle ilişiği kesilmemiş, belirli suçlardan hüküm giymemiş olanlar başvuru yapabilir.

Halen uzman onbaşı ve uzman çavuş olanlar uzman erbaşlık için başvuru yapabilir. Kalan askerlik süresi uzman erbaş olarak geçirilebilir.

Uzman erbaş olmak için takip edilecek süreç ilanda yayımlanmıştır. Ne sebeple olursa olsun sözleşmesi feshedilerek TSK ile ilişiği kesilenler tekrar TSK'ya alınmayacaktır.

Başvuru şartlarını sağlayan adaylar arasından en yüksek puanları alanlardan başlayarak alım yapılacaktır.

Alım Usulü;

Başvurular 9 Eylül 2019'da başlamıştır. 20 Eylül 2019 gün bitimine kadar başvurular alınacaktır. Başvurular elektronik ortamda alınacaktır.

Başvurular alındıktan sonra değerlendirilecek ve seçime çağrılan adaylar MEBS Okulu ve eğitim merkezi komutanlığı Mamak/Ankara adresinde hazır bulunarak seçmelere alınacaktır. Seçmelerin gün ve saatleri daha önceden ilan edilecektir. Adayların fiziki yeterliliği ölçüleceği için sağlık raporu sunmaları gerekecektir.

İlk olarak adayların başvuru evrakları incelendikten sonra boy ve kilo kontrolü yapılır. Sonra ise fiziki yeterlilik testine sokulurlar. Başarılı olan adaylar sözlü mülakata alınır ve gerekli ise yüzme gibi uygulama sınavı yapılır. Son olarak güvenlik soruşturmasında başarılı olanlar alınacaktır.

Tüm bu aşamalardan sonra adaylar puanlarına göre sıralanır. En yüksek puandan başlayarak ayrılan kontenjan kadar aday alınacaktır.

Nitelik puanı 80'in altında olan adaylar alınmayacaktır. Alınacak olan adaylar beş tercih yaparlar. Bu tercihleri arasında öncelik sırasına göre yerleştirme yapılır. Yerleşen adaylar uzman erbaş olarak görev yapacaktır. Deniz kuvvetleri komutanlığında görev yapacaklardır.  Alıma ilişkin ayrıntılar elektronik ortamda ilan edilecektir ve tebliğ yerine geçecektir. MSB personel alımları ilanlarına hemen ulaşmak için askeri alımlar sayfamızı veya cep uygulamamızı indirerek takip sağlayabilirsiniz.

MSB DKK uzman erbaş alımı kılavuz ve bilgiler için tıklayın.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
4 Yorum