1. HABERLER

  2. ASKERİ ALIMLAR

  3. MSB Hava Harp Okulu Bay Bayan Öğrenci Alımı
MSB Hava Harp Okulu Bay Bayan Öğrenci Alımı

MSB Hava Harp Okulu Bay Bayan Öğrenci Alımı

Milli Savunma Bakanlığı tarafından yayınlanan ilan ile Hava Harp Okulu bay bayan olmak üzere askeri öğrenci alım ilanı yayınladı. Başvuru 9 Ekim 2018 ile 24 Ekim 2018 arasında yapılacaktır.

A+A-

Milli Savunma Bakanlığı Hava Harp Okulu Milli Savunma Üniversitesi bay bayan olmak üzere askeri öğrenci alım ilanı yayınlandı. Başvuracak adaylar için 9 Ekim 2018 tarihinde başlamış olup 24 Ekim 2018 tarihinde sona erecektir.

Üniversitelerin bu kılavuzda belirtilen lisans programlarından, hava harp okulunun 3’üncü sınıfına (hali hazırda üçüncü veya dördüncü sınıfta okuyan öğrencilerden) 2018-2019 eğitim öğretim yılı 2’nci yarıyılından başlamak üzere öğrenim görmek için erkek ve kadın öğrenci alınacaktır.

Başvuru tarihi itibarıyla en fazla 23 yaşında olmak (01 Ocak 1995 ve sonrası doğumlu) [Yaş hesabı, içinde bulunulan yıldan doğum yılı çıkarılarak hesap edilecektir. Çıkarma işlemi sonucunda elde edilen rakam 23 (yirmi üç) dahil ve daha küçük olmalıdır.

Aday öğrencilerin değerlendirilmesinde Türk Silahlı Kuvvetleri, Jandarma Genel Komutanlığı ve Sahil Güvenlik Komutanlığı Sağlık Yeteneği Yönetmeliği’nde yer alan boy ve kilo sınırları esas alınır. Ölçümler mutlaka ayakkabısız yapılacaktır. Yaşının gerektirdiği boy uzunluğu ile boy uzunluğuna uygun vücut ağırlığına sahip olmayan adaylar başvuru şartlarını taşımadığından seçim aşamalarına katılamazlar. Bu aşamada elenen adayın itirazı kabul edilir ve farklı tartı, ölçüm veya kontrol cihazları ile tekrar değerlendirilir. İkinci değerlendirmede belirlenen sonuçlar kesindir ve tekrar itiraz edilemez. Askeri Öğrenci Adayları için Boy-Kilo Sınırları kılavuzda gösterilmiştir.

Mülakatta başarılı olan adaylar sınav merkezi tarafından, Ankara ilinde belirlenmiş hastanelere “Türk Silahlı Kuvvetleri, Jandarma Genel Komutanlığı ve Sahil Güvenlik Komutanlığı Sağlık Yeteneği Yönetmeliği” Md.34 (2)’de belirtilen kriterlere göre “Askeri öğrenci olur.

Havacılık ve Uzay Mühendisliği, Uçak Mühendisliği, Uzay Mühendisliği, Uçak ve Uzay Mühendisliği, Bilgisayar Mühendisliği, Yazılım Mühendisliği, Bilgisayar ve Yazılım Mühendisliği, Bilişim Sistemleri Mühendisliği, Elektronik Mühendisliği, Elektrik-Elektronik Mühendisliği, Elektronik ve Haberleşme, Mühendisliği Kontrol ve Otomasyon Mühendisliği, Endüstri Mühendisliği, Endüstri ve Sistem Mühendisliği okuyan adaylar başvuru yapabiliyor.

MSB Hava Harp Okulu bay bayan öğrenci alım ilan kılavuzu için tıklayın.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
7 Yorum