1. HABERLER

  2. ASKERİ ALIMLAR

  3. MSB Kara Deniz Hava Astsubay Alımı Son Dakika Kontenjan Duyurusu
MSB Kara Deniz Hava Astsubay Alımı Son Dakika Kontenjan Duyurusu

MSB Kara Deniz Hava Astsubay Alımı Son Dakika Kontenjan Duyurusu

Milli Savunma Bakanlığı Kara Kuvvetleri, Hava Kuvvetleri ve Deniz Kuvvetleri Komutanlıkları son dakika Astsubay alımı kontenjan ve ön kayıt ile ilgili duyuru yayımladı.

A+A-

Milli Savunma Bakanlığı Deniz Kuvvetleri, Hava Kuvvetleri ve Kara Kuvvetleri Komutanlıkları Astsubay Alımı son dakika ön kayıt ve kontenjan duyurusu ilan edildi. Adayların izlemesi gerekene yol ve kayıt tarihleri aşağıda bulunan link adresinde verilmiştir.

Türk Silahlı Kuvvetleri Dış Kaynaktan Muvazzaf Astsubay Adayı Temini Kapsamında Ön Kayıt İle İlgili İlan Açıklamaları Verilmiştir.

Kara Kuvvetleri Komutanlığı için; Seçim aşamalarını başarı ile tamamlayıp İkinci Grup Kayıt Hakkı Kazanan adaylar, kesin kayıt işlemleri için 08 – 10 Temmuz 2019 tarihlerinde 08:30-16:30 saatleri arasında Kara Astsubay Meslek Yüksek Okul Komutanlığına (BALIKESİR) şahsen başvuracaklardır.

Seçim Aşamalarını başarı ile tamamlayıp 2’nci Grup Kayıt Hakkı Kazanan adaylar, 08-10 Temmuz 2019 tarihlerinde 08:30-16:30 saatleri arasında Dz.K.K.lığı Personel Başkanlığı Personel Temin Koordinasyon Şube (Dikimevi/ANKARA)’ye şahsen ön kayıt için başvuracaklardır.

Seçim aşamalarını başarı ile tamamlayıp İKİNCİ Grup Kayıt Hakkı Kazanan adaylar, 08 – 10 Temmuz 2019 tarihlerinde 08:30-16:30 saatleri arasında Hava Er Eğitim Tugay Komutanlığına (Kütahya) şahsen ön/kesin kayıt için başvuracaklardır.

Türk Silahlı Kuvvetlerine Dış Kaynaktan Muvazzaf Astsubay Alımı seçim aşamaları tamamlanmıştır. Seçim aşamaları sonrasında yapılan değerlendirme sonucunda başarılı olan tüm adaylar başarı sıralamasına tabi tutularak sıralanmıştır. Başarı sıralaması her bir adayın kayıt hakkı kazandığı anlamına gelmemekte olup, kontenjana girerek kayıt hakkı kazanan adaylara Sınıfında Başarı Sıranız – 6 Kayıt Hakkı Kazandınız şeklinde ifade yazılarak ikinci grup olarak kayıt hakkı verilmiştir.

İkinci Grup Kayıt Hakkı Kazanan adayların kayıtları, 08 – 10 Temmuz 2019 tarihlerinde 08:30-16:30 saatleri arasında, bu ilanın 8’inci maddesinde belirtilen kayıt merkezlerinde yapılacaktır. Bir aday birden fazla Kuvvet K.lığının başarı sıralama listelerinde bulunabilecektir. Birden fazla Kuvvet K.lığında Kayıt Hakkı Kazanan adaylar, tercih ettiği Kuvvetin kayıt merkezine giderek kaydını yaptıracak, kaydını yaptıran adayların diğer Kuvvet Komutanlıklarındaki adaylıkları sonlandırılacaktır. Herhangi bir Kuvvet Komutanlığına kaydını yaptıran aday daha sonra diğer Kuvvet Komutanlığına geçiş yapamayacaktır. Kayıt hakkı kazanan adaylardan 10 Temmuz 2019 (dahil) tarihi saat 16.30’a kadar kayıt işlemi yaptırmayan adayların adaylıkları sonlandırılacak, Her Ne Sebeple Olursa Olsun İlave Kayıt Süresi Verilmeyecek, adayın kayıt hakkı kazanamadığı diğer Kuvvet Komutanlığındaki başarı sıralamaları devam edecektir.

Ayrıca, bir Kuvvet Komutanlığında yapmış olduğu tercihlerden herhangi birinde kontenjana girerek kayıt hakkı kazanan adayın aynı Kuvvet Komutanlığındaki kalan tercihleri söndürülmüştür. Adayın diğer Kuvvet Komutanlıklarındaki tercihleri ise devam etmektedir. Aday kayıt hakkı kazandığı Kuvvet Komutanlığına kayıt yaptırmaması durumunda o Kuvvet Komutanlığındaki adaylığı sonlandırılacak olup diğer Kuvvet Komutanlıklarındaki adaylığı devam edecektir. Diğer Kuvvet Komutanlıklarında kayıt hakkı beklemeye devam eden aday kalan tercihlerinden herhangi birinde kontenjana girmesi ve telefonla aranması halinde kayıt hakkı kazandığı Kuvvette kayıt yaptırabilecektir.

Eksik kalan kontenjanları doldurmak maksadıyla Kuvvet K.lıkları tarafından Üçüncü Grup Kayıt Hakkı Kazanan adaylar 11-22 (dahil) Temmuz 2019 tarihleri arasında telefon ile aranarak kayıt için davet edilecek olup, eksik kalan kontenjanlar için ayrıca bir ilan yapılmayacaktır. Bu nedenle adaylarımızın, sistemde kayıtlı bulunan telefonlarını kayıt faaliyetleri boyunca açık bulundurmaları önem arz etmektedir. Aranıldığında bu telefonlarda bulunmamanız hak kaybına uğramanıza neden olacaktır.

Telefonla aranan adaylara kayıt için kendilerine sıra geldiği konusunda bilgi verilecek, kesin cevap veremeyen adayların ertesi gün nihai cevabı alınacaktır. Telefon ile kendisine ulaşılamayan adaylar farklı saatlerde iki defa daha aranacak, yine ulaşılamaması durumunda çağrı merkezlerini 24 saat içerisinde aramamaları durumunda kayıt haklarını kaybedeceklerine dair bir SMS gönderilecektir. Size yapılan telefon tebligatından sonra 48 saat içerisinde kayıt işleminizi yaptırmamanız halinde kayıt hakkınız iptal edilecektir. Tarafınıza kayıt için çağrı yapılması durumunda ilanın 8’inci maddesinde yapmanız gereken hususlar hakkında bilgi verilmiştir. 22 Temmuz 2019 tarihinde gün sonu kayıt faaliyetleri tamamlanacak olup daha sonra ilave çağrı yapılmayacaktır.

Sınıf bazında kontenjan miktarları, en son kayıt hakkı kazanan adayların başarı sırası hazırlanmış olup detaylı bilgileri aşağıdaki linkte verilmiştir. En son kayıt hakkı kazanan adayların başarı sırası, kayıt yaptıran aday sayısı ve boş kalan kontenjan bilgilerinin güncellemesi yapılarak adaylar bilgilendirilecektir.

Herhangi bir Kuvvet K.lığına kayıt yaptıran adayın diğer Kuvvet K.lıklarındaki adaylığı sonlandırılacaktır. Tüm adayların arşiv araştırmaları ve güvenlik soruşturmaları devam etmektedir.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
2 Yorum