MSB Kara Deniz ve Hava Uzman Erbaş Alımı Başvurusu

MSB Kara Deniz ve Hava Uzman Erbaş Alımı Başvurusu

Milli Savunma Bakanlığı Kara, Deniz ve Hava Kuvvetleri Komutanlığı uzman erbaş alımı için yeni ilan yayınladı. Başvuracaklar için başvuru linki eklenmiştir.

Milli Savunma Bakanlığına bağlı Kara, Deniz ve Hava Kuvvetlerine istihdam edilmek üzere Sözleşmeli uzman erbaş statüsünde yapılacaktır. Milli Savunma Bakanlığı sözleşmeli Askeri Personel ihtiyacının karşılanması amacıyla personel alımı yapıyor. Başvurular başlamış olup 26 Ekim 2018 tarihinde son bulacaktır.

Askeri Personel alımında öğrenim (lise, önlisans veya lisans mezunu) durumları çeşitlilik arz ettiği üzere ilan kılavuzunda bulabilirsiniz. Uzman Erbaş için bazı şartlar şöyle: Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı ve erkek olmak. Askerlik hizmetini yapmış veya başvurduğu esnada yapıyor olmak. Güvenlik soruşturması olumlu olması gerekmektedir.

Başvuru, fiziki kontrol (boy ve kilo oranlarının TABLO-4’e göre kontrolü), kayıt-kabul, fiziki yeterlilik testi, mülakat, uygulamalı sınav (Deniz ve Hava Kuvvetleri Komutanlıklarınca uzman erbaş sınıflarından belirlenen branşlar için) hastane sevk ve güvenlik soruşturması aşamalarından oluşur.

Adaylar Kara, Deniz ve Hava Kuvvetleri Komutanlıklarından en çok üçer tercih yapabilecektir. Sınav sonuçlarına göre değerlendirme bölümünde açıklandığı gibi sıralama yapılacak, sıralamaya giren ve nitelikleri uygun olan adaylar Kuvvet Komutanlıkları tarafından kontenjanlara yerleştirilecektir. Adaylar, tercih ettikleri sınıf kontenjanlarına giremediklerinde, istekli olmaları ve ihtiyaç bulunması halinde diğer sınıflarda/ Kuvvetlerde adaylık durumları devam edecektir.

Başvuracak adaylar genel ağ (İnternet) üzerinden yapılacak başvurular ön başvuru niteliğinde olup, adaylar bu başvuruya istinaden sınavlara planlanacaktır. Adayların asıl başvuru işlemleri ise “seçim aşaması işlemleri için geldiklerinde” yapılacaktır.

İlgili Haberler

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
15 Yorum