1. HABERLER

  2. ASKERİ ALIMLAR

  3. MSB KKK İlkokul Ortaokul Lise Mezunu 2019 Yılı Uzman Erbaş
MSB KKK İlkokul Ortaokul Lise Mezunu 2019 Yılı Uzman Erbaş

MSB KKK İlkokul Ortaokul Lise Mezunu 2019 Yılı Uzman Erbaş

Milli Savunma Bakanlığı Kara Kuvvetleri Komutanlığı ilkokul, ortaokul ve lise mezunu adaylar arasından 2019 yılı için uzman onbaşı ve uzman erbaş alımı yayımlandı. Bedelli askerlik yapan veya yapmakta olan adaylar başvuru yapabilir.

A+A-

Milli Savunma Bakanlığı Yeni yayınladığı ilan ile Kara Kuvvetleri Komutanlığı öğrenim durumları ilkokul, ortaokul ve lise mezunu adaylar arasından 2019 yılı için uzman onbaşı ve uzman erbaş alımı yapacaktır. Bu alımda bir ilk yaşanarak bedelli askerlik yapmış ve yapıyor olan adaylar başvuru yapabiliyor olması olarak ilan edilmiştir.

Askeri alımlar piyade, komando, tank, topçu, muhabere, istihkam, hava savunma, ulaştırma, ikmal, bakım, sıhhiye ve veteriner branşlarında yapılacaktır.

Uzman onbaşı adayları için ilköğretim/ortaokul veya yurt dışındaki dengi okul mezunu olmak (öğrenimini yurt dışında bitirenlerin diplomalarının denkliği onaylanmış olmak).

Uzman çavuş adayları için en az lise ve dengi okul mezunu veya yurt dışındaki dengi okul mezunu olmak (öğrenimini yurt dışında bitirenlerin diplomalarının denkliği onaylanmış olmak).

Adaylarda boy ve kilo orantısı aranmaktadır. Adaylar başvurularını internet adresinden çevrimiçi (online) olarak yapacaktır. K.K.K.lığında Sözleşmeli er ve erbaş olarak görev yapan adaylar müracaatlarını K.K.K.lığına yapacaklardır. Adayların çevrimiçi (online) başvuru ekranını doldurmalarını müteakip adayların başvuruları TC Kimlik numaraları ile kayıt altına alınacaktır.

Adaylar 1 Ocak 2019 tarihi itibariyle 27 yaşını bitirmemiş, 28 yaşından gün almamış olmalıdır. Askeri öğrencilikle ilişiği kesilenler, daha önce TSK’da istihdam edilenler, sözleşmeli erlerden kendi kusuru ile sözleşmesi feshedilenler başvuru yapamaz. Terör örgütleri irtibat, iltisakı olanlar, yardım edenler, eylemde bulunanlar başvuru yapamaz. Şartları sağlayan adaylar sonrasında başvuru aşamasına geçebilecektir.

MSB KKK 2019 yılı uzman onbaşı ve uzman erbaş alım kılavuzu için tıklayın.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
14 Yorum
İlgili Haberler
Benzer Haberler