1. HABERLER

  2. HABER

  3. MSB MEB Tarım Basın İlan Kurumu Yeni Atamalar
MSB MEB Tarım Basın İlan Kurumu Yeni Atamalar

MSB MEB Tarım Basın İlan Kurumu Yeni Atamalar

Cumhurbaşkanlığı kararları olarak yayımlanan ve görevden almalar ile yeni atamaların ilan edildiği atama kararları Resmi Gazete’de yayımlandı.

A+A-

Cumhurbaşkanlığı atama kararları Resmi Gazete’de yayımlandı. Yayımlanan ilanlarda yer alan bilgilere farklı birim ve görevlendirmelerde olmak üzere çok sayıda görevden alma ve görev takdim ile oluşan atama kararları kamuoyunun bilgisine sunuldu.

3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin öngördüğü maddeler uyarınca ve hem 2. Hem de 3. Maddelerin bağlayıcılığı ile alınan kararlardan çıkan sonuçlara göre atamalar ve görevden almalara ilişkin hem şahıs hem de kurum/unvan bilgileri aşağıdaki gibi listelendi.

İlgili maddeler uyarınca Basın İlan Kurumu Genel Müdürlüğü görevi için Yakup Karaca’nın görevi tamamlanmış olup; ilgili mevki ve kurum görevlendirilmesinde bundan sonraki süreçte Genel Müdür vasfı ile Rıdvan Duran görev yapacaktır.

Diyanet İşleri Başkanlığı Din İşleri Yüksek Kurulu Üyeliği görevini ifa eden ve Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Öğretim Üyeliği görevinde bulunan Prof. Dr. Cenksu ÜÇER ile Selçuk Üniversitesi öğretim üyesi Prof. Dr. Hüseyin Yılmaz’ın asli görevlerine döndürüldükleri açıklandı.

Milli Eğitim Bakanlığı dahilinde; Ağrı İl Milli Eğitim Müdürü; Mehmet Faruk Tekin, Çanakkale İl Milli Eğitim Müdürü Ferhat Yılmaz, Erzurum İl Milli Eğitim Müdürü Salih Kaygusuz, Giresun İl Milli Eğitim Müdürü Ertuğrul Tosunoğlu ve Kırıkkale İl Milli Eğitim Müdürü görevlerine de Yusuf Tüfekçi atandı.

Milli Savunma Bakanlığı bünyesinde; Askeri Fabrikalar Genel Müdür Yardımcısı Ali Mazak olurken; Bütçe ve Mali Hizmetler Genel Müdür Yardımcılığı için Cengiz Dişli ve Personel Genel Müdür Yardımcılığı görevi için de Cengiz Karaman’ın atandığı ilan edildi.

Sanayi Bakanlığı Hukuk Hizmet Genel Müdürlüğü’ne Ebubekir Gizligider atanırken, Tarım Bakanlığı Bayburt İl Tarım ve Orman Müdürü Abdülkadir Karabulut’un görevden alındığı ilan edildi. İlgili göreve Selami Ersen atandı.

Bahçeşehir Üniversitesi Rektörlüğüne Prof. Dr. Şirin Karadeniz Oran atanırken, yayımlanan atama kararlarının sonuncusu olarak Sivil Havacılık Genel Müdürlüğüne de Bahri Kesici’nin atandığı kamuoyunun bilgisine sunuldu.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.