MSB Memur Alımında KPSS 49 ile alım oldu, işte sonuçlar

MSB Memur Alımında KPSS 49 ile alım oldu, işte sonuçlar

Milli Savunma Bakanlığı (MSB) tarafından yapılması beklenen memur alımı ilanları için sonuçlar açıklandı. PERTEM sistemi üzerinden yapılan açıklamaya göre KPSS 49 ile MSB memur alımı yapıldı. İşte sonuçlar…

Binlerce kamu personel adayının merakla beklediği Milli Savunma Bakanlığı (MSB) memur alımı sonuçları açıklandı. 3 Temmuz 2020 tarihli yapılan açıklamalara göre MSB memur alımı için KPSS puan sıralaması da belli oldu.

MSB PERTEM

Milli Savunma Bakanlığı dahilinde yapılacak memur alımı için beklenen açıklama geldi. Personel Temin Sistemi olarak hizmet veren MSB PERTEM sistemi aracılığı ile yapılan sonuç açıklamalarına daire detaylar online platformda yapıldı.

PERTEM Sonuç Duyurusu

Milli Savunma Bakanlığı, Kuvvet Komutanlıkları Ve Milli Savunma Üniversitesine 2019 Yılı Memur Temini başlığı ile yayımlanan kamu personeli alım sonuçları için 13 maddelik bir duyuru ilan edildi.

Yapılan açıklamalara göre;  Milli Savunma Bakanlığı, Kuvvet Komutanlıkları ve Milli Savunma Üniversitesinde görevlendirilmek amacı ile Memur Temini faaliyetlerinin 6 ile 9 Temmuz 2020 tarihlerinde yapılacağı açıklandı.

İlgili alımlar için daha önce yapılan başvurularında muvaffakiyet kazanmış olan adayların alım yapılacak her unvan için tespit edilen münhal kadrolar adına kadro sayısının 6 katı kadar aday ilgili KPSS puanına göre sıralanarak taban puanlar belirlenmektedir.

MSB PERTEM başvuru sisteminde de ayrıca ilan edildiği üzere başvuru kılavuzunda belirtilen esaslar bünyesinde; Şehit ile Gazi yakınları, ilgili puanlarına %10 eklenerek sıralamaya alınmaktadır.  Ayrıca adaylar, PERTEM sistemi üzerinde yayımlanmış olan tarih ve saatler içerisinde MSB Eğitim Merkezi 'nde (Emniyet Mahallesi, Celal Bayar Blv. 77-A, 06560 Yenimahalle / ANKARA ) hazır bulunmaları gerekmektedir, maddeleri ile duyurular ilan edilmiştir.

Söz konusu uyarıların dikkate alınmaması ile ilgili saatlerde sınava tabi olmak üzere hazır bulunmayan adayların haklarını kaybedecekleri açıklanırken; yapılacak olan sınav uygulamasına bakanlık tarafından alınan Covid 19 (Koronavirüs) pandemi salgın önlemleri kararlarına uyulması gerektiği beyan edilmektedir.

Mülakat uygulamasına gelmeden önce PERTEM MSB ilanlarının yeniden kontrol edilmesi tavsiye edilirken; adayların başvuru süreci için başvuru sonuçları sisteminin aktif olduğu ilan edilmiştir.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
6 Yorum