MSB PERTEM 4,500 İle 6 Bin TL Maaşlı Subay Alımı Başvuruları 25 Ağustos Son

MSB PERTEM 4,500 İle 6 Bin TL Maaşlı Subay Alımı Başvuruları 25 Ağustos Son

MSB PERTEM 4,500 ile 6 bin TL maaşlı subay alımı temini için süreç devam ediyor. Subay olmak isteyenler için başvuru süreci 25 Ağustos 2019 tarihinde sonlanacaktır. Adaylar MSB askeri alımlar üzerinden başvuru yapabilecek.

MSB PERTEM (Milli Savunma Bakanlığı Personel Temin Daire Başkanlığı) askeri alımlar sayfası üzerinden 4,500 ile 6 bin TL maaşla subay alımı ilanı yayımlayarak başvuru kabul etmeye devam etmektedir. MSB subay alımı temini için süreçte sona gelindi. Başvuru yapacak adaylar subay alımı için başvuru 25 Ağustos son tarihinde sonlanacak. Adaylar için başvuru şartları neler?

Sadece erkek adaylar başvurabilir. Ön başvuru için son tarih 25 Ağustos 2019 (saat 23.59) 'dur. Başvuru şartlarını taşıyan 2018 veya 2019 yılları KPSS P3 lisans puanı ile başvuru yapabilecektir.

Subay alımı başvuru şartları;

Türk Cumhuriyeti vatandaşı olması gerekiyor. Taksirli suçlar hariç olmak üzere; affa veya zaman aşımına uğramış yahut para cezasına çevrilmiş veya ertelenmiş, hükümlülüklerine ilişkin kayıtları adli sicilden çıkartılmış olsa bile, bir cürümden hükümlü bulunmamak veya soruşturma altında olmamak. Sivil ve askeri okullardan herhangi bir nedenle çıkarılmış olmamak. Yapılacak arşiv araştırması ve güvenlik soruşturması olumlu sonuçlanmış olmak. Herhangi bir kadın veya erkek ile nikahsız olarak birlikte yaşamamak. Hakkında Yedek Subay olamaz kararı bulunmamak.

Milli Savunma Bakanlığı Deniz Kuvvetleri Komutanlığı (MSB DKK) Öğretmen veya Mühendis sınıfı subay olarak istihdam edilmek üzere aşağıda bulunan kılavuz içerisindeki tabloda bulunan öğrenim durumuna haiz olanların başvurusu kabul edilecektir.

MSB başvuru ilan kılavuzu için tıklayın.

İlgili Haberler

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.