MSB PERTEM KPSS 60 Puanla Askeri Alımlar Başvuru Adresi

MSB PERTEM KPSS 60 Puanla Askeri Alımlar Başvuru Adresi

Milli Savunma Bakanlığı Personel Temin Daire Başkanlığı (MSB PERTEM) KPSS 60 puanla askeri alımlar başvuru adresi adaylara sunulmuştur. Başvuru hangi şartlarda yapılabilir? Alım branş kadro dağılımı neler?

Milli Savunma Bakanlığı Personel Temin Daire Başkanlığı (MSB PERTEM) KPSS 60 puanla askeri alımlar yapacağını ilan etmiş ve başvuru toplamaya devam etmektedir. Subay alımı başvuru adresi adaylar için eklenmiştir. MSB başvuru şartları neler ve alım branş kadro dağılımı hangileridir?

Subay Alımı Ön Kayıt Yapılması;

Ön başvuru sadece erkek adaylar tarafından yapılabilecektir. Ön başvuru için son tarih 25 Ağustos 2019 (saat 23.59) 'dur. Başvuru şartlarını taşıyan 2018 veya 2019 yılları KPSS P3 Lisans Puanı ile başvuru yapabilecektir.

Muvazzaf subay temini şartları;

Türk vatandaşı olmak. Taksirli suçlar hariç olmak üzere; affa veya zaman aşımına uğramış yahut para cezasına çevrilmiş veya ertelenmiş, hükümlülüklerine ilişkin kayıtları adli sicilden çıkartılmış olsa bile, bir cürümden hükümlü bulunmamak veya soruşturma altında olmamak. Sivil ve askeri okullardan herhangi bir nedenle çıkarılmış olmamak. Yapılacak arşiv araştırması ve güvenlik soruşturması olumlu sonuçlanmış olmak. Herhangi bir kadın veya erkek ile nikahsız olarak birlikte yaşamamak. Hakkında Yedek Subay olamaz kararı bulunmamak.

Milli Savunma Bakanlığı Deniz Kuvvetleri Komutanlığına Öğretmen veya Mühendis sınıfı subay olarak istihdam edilmek üzere aşağıda bulunan kılavuz içerisindeki tabloda bulunan öğrenim durumuna haiz olanların başvurusu kabul edilecektir.

MSB başvuru kılavuzu için tıklayın.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.