1. HABERLER

  2. ASKERİ ALIMLAR

  3. MSB Sahil Güvenlik Komutanlığı 2019/3 240 Uzman Erbaş Alımı En Az Lise
MSB Sahil Güvenlik Komutanlığı 2019/3 240 Uzman Erbaş Alımı En Az Lise

MSB Sahil Güvenlik Komutanlığı 2019/3 240 Uzman Erbaş Alımı En Az Lise

MSB Sahil Güvenlik Komutanlığı 2019/3 uzman erbaş alımı en az lise mezunu adaylar arasından yapacaktır. KPSS şartı aranmıyor. Başvuru 19 ile 30 Eylül tarihleri arasında yapılması gerekiyor.

A+A-

MSB Sahil Güvenlik Komutanlığı 2019/3 240 uzman erbaş alımı en az lise mezunu adaylar arasından yapılacaktır. KPSS şartı aranmayan ilana başvuru 19 Eylül 2019 da başlayıp 30 Eylül 2019 tarihinde sona erecek. MSB uzman erbaş alımı kadro dağılımı ve detayları haber içerisinde verilmiştir.

Uzman Erbaş Alımı Başvuruları;

Başvurular 19-30 Eylül 2019 tarihleri arasında sadece e-devlet internet adresi üzerinden e-Devlet kapısı vasıtasıyla yapılacaktır. internet ortamı dışında posta yoluyla veya şahsen yapılan başvurular dikkate alınmayacaktır.

Uzman Erbaş Başvuru Şartları;

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı ve erkek olmak.

En az lise mezunu olmak.

2019 yılının Ocak ayının ilk günü itibariyle 27 yasını bitirmemiş olmak (01 Ocak 1992 ve daha sonra doğmuş olanlar başvurabilir).

Askerlik görevini yapmış veya yapıyor olmak.

Askerlik hizmetini yapmış olan adaylar için, başvuru tarihinin ilk günü itibariyle terhisi üzerinden 5 (beş) yıldan fazla süre geçmemiş olmak (19 Eylül 2014 tarihi ve sonrasında terhis olanlar).

Askerlik hizmetini yapmakta iken başvuranlar için, askerlik hizmetini yaptığı birlik tarafından Uzman Erbaş Yönetmeliğine istinaden hazırlanan ve örneği sayfa-16’de yer alan “UZMAN Erbaş OLACAKLAR İçin Nitelik Belgesi’ni olumlu olarak almak (Bu belgenin “Uzman Erbaş Olur” kanaatli olması gereklidir).

Sözleşmeli erbaş ve erlerden; başvuru tarihleri içerisinde en az üç (3) yıl görev yapmış ve müteakip sözleşme süreleri içinde olanlar için 29 yasını bitirmemiş olmak (01 Ocak 1990 ve daha sonra doğmuş olanlar başvurabilir).

Sözleşmeli erbaş ve erlerden, başvuru yaptığı tarihte sözleşme süresini doldurmuş ve sözleşmesini yenilemeden ayrılmış olanlar için Md.3/c deki yas şartı uygulanacaktır (2019 yılının Ocak ayının ilk günü itibariyle 27 yasını bitirmemiş olmak (01 Ocak 1992 ve daha sonra doğmuş olanlar başvurabilir).

Motorcu 90 kişi için; Askerlik hizmetini Deniz Kuvvetleri Komutanlığı veya Sahil Güvenlik Komutanlığında Yara Savunma sınıf/branş/ihtisasında yapmış veya yapıyor olmak veya Meslek Yüksekokullarının; Sivil Savunma ve itfaiyecilik bölümü mezunu olup, askerlik hizmetini yapmış veya yapıyor olmak.

İkmal (Aşçı) 30 kişi için; Meslek Liselerinin Aşçı/Aşçılık/Mutfak bölümü mezunu olup, askerlik hizmetini yapmış veya yapıyor olmak veya Meslek Yüksekokullarının Aşçılık bölümü mezunu olup, askerlik hizmetini yapmış veya yapıyor olmak.

Şoför 80 kişi için; Yeni tip sürücü belgelerinde “CE” veya “DE” sınıfı ehliyeti bulunup, askerlik hizmetini yapmış veya yapıyor olmak veya Eski tip sürücü belgelerinde “D” sınıfı ehliyeti bulunup, askerlik hizmetini yapmış veya yapıyor olmak.

Kurbağa adam 20 kişi için; Askerlik hizmetini Kurbağa adam/Dalgıç sınıf/branş/ihtisasta yapmış veya yapıyor olmak.

Kurbağa adam dalıcı belgeli 20 kişi için; Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu tarafından onaylanmış en az 2 yıldız dalıcı belgesine sahip olup, askerlik hizmetini yapmış veya yapıyor olmak.

Tüm astsubay, subay, uzman erbaş, sözleşmeli er, uzman onbaşı ve erbaş alımlarını askeri alımlar sayfamızda yayımlanmakta olup ziyaret ederek ulaşabilirsiniz. Ayrıca cep uygulamamızı indirerek hemen haberiniz olabilir.

MSB Sahil Güvenlik Komutanlığı 2019/3 240 uzman erbaş alımı kılavuzu için tıklayın.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
6 Yorum
İlgili Haberler