MSB Sonuç Duyurusu Yayımladı: MEBS Seçimleri Yapılacak

MSB Sonuç Duyurusu Yayımladı: MEBS Seçimleri Yapılacak

MSB (Milli Savunma Bakanlığı) sonuç duyurusu yayımladı. MEBS seçimleri ve öğrenim ile ilgili detaylara yer verildi. 2019 kontenjanları ve kılavuzu ilan edildi.

MSB (Milli Savunma Bakanlığı) sonuç açıklama duyurusu PERTEM üzerinden yayımladı. MEBS seçimleri ve kılavuzlarına yer verildi. MBS kılavuzu ve listeleri tablo halinde ilan edildi.

Milli Savunma Bakanlığı Nam ve Hesabına Sağlık Bilimleri Üniversitesine Askeri Öğrenci Temini 2' Nci Seçim Aşamaları Sonuç Duyurusu Yayımlandı.

Adaylar için açıklamalar;

1. Milli Savunma Bakanlığı nam ve hesabına Sağlık Bilimleri Üniversitesine yerleştirilen adayların (Ankara ve İstanbul Sağlık Bilimleri Üniversitesini kazanan tüm adaylar) ikinci seçim aşamaları 24-25 Ağustos 2019 tarihleri arasında MEBS Okl.ve Eğt.Mrk.K.lığı MAMAK/ANKARA' da icra edilmiştir.

2. Sağlık raporu işlemleri devam etmektedir. "ASKERİ ÖĞRENCİ OLUR" veya "DİĞER FAKÜLTELERDE ASKERİ ÖĞRENCİ OLUR" kararlı sağlık raporu alan adaylar kayıt hakkı elde edeceklerdir.

3. "DİĞER FAKÜLTE ASKERİ ÖĞRENCİ OLAMAZ" kararlı rapor alan adayların hak kaybına uğramamaları için "2019 YKS YÜKSEK ÖĞRETİM PROGRAMLARI VE KONTENJANLARI KILAVUZUNU" dikkatle okumaları ve alt tercihlerine yerleşebilme, ek yerleştirme hakkı verilmesi ve bir sonraki yıl yerleşememiş aday olarak değerlendirilmeleri için kılavuzun MADDE 4.3. esaslarına göre ÖSYM Başkanlığı' na dilekçeleri ile müracaat etmeleri gerekmektedir.

4. Adayların eksik evrak olması halinde işlemlerini kolayca tamamlamaları için kayıt yaptırmaya gelirken e-devlet şifreleri ile gelmeleri tavsiye edilmektedir.

5. Adayların üniversiteye kesin kayıt işlemleri intibak eğitimi sonunda yapılacak yemin töreni sonrasında yapılacaktır.

6. Okullara kayıt işlemleri Kara Harp Okulu Fakülte ve Yüksek Okullar Komutanlığı/ ANKARA'da yapılacaktır.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.