1. HABERLER

  2. HABER

  3. MSB Sözleşmeli Personel Alımında Yeni Duyuru Yayımlandı
MSB Sözleşmeli Personel Alımında Yeni Duyuru Yayımlandı

MSB Sözleşmeli Personel Alımında Yeni Duyuru Yayımlandı

Milli Savunma Bakanlığı tarafından yapılacak olan personel alımı sürecine ilişkin yeni bir duyuru yayımlandı.

A+A-

Bakanlıklar bünyesinde devam eden personel alımları kapsamında yapılacak olan sözleşmeli personel alımlarına ilişkin yeni bir açıklama metni yayımlandı. İlgili duyuru Milli Savunma Bakanlığı tarafından açıklandı.

Milli Savunma Bakanlığı’nın yapacağı ilan edilen sözleşmeli personel alımına ilişkin açıklama Personel Genel Müdürlüğü tarafından ilgili vatandaşların bilgisine sunulurken, açıklama merkez ve taşra teşkilatında görevlendirilecek olan adaylara ilişkin yapıldı.

2019 yılı ikinci yarısında yapılması planlanan sözleşmeli personel alımına ilişkin bir mağduriyet yaşanmasının mümkün olması üzerine yapılan açıklamada, başvurusu alınan adayların mağdur edilmemesi için yeni bir imkan tanındığı ifade edildi.

Sözleşmeli personel atamaları için başvuruların alındığı bazı kadroların kapatılmasının ardından mağduriyet yaşayacak olan personellerin bu sorunlarla karşılaşmaması için belirtilen illerde yen kadroların açılacağı ve ilgili atamaların bu kadrolarda gerçekleştirileceğine dair bir açıklama yapıldı.

Millî Savunma Bakanlığı tarafından yapılan açıklama metninde yer alan ifadelere göre; merkez ve taşra teşkilatlarında istihdam edilmek üzere ilana çıkılan Sözleşmeli Personel kadrolarından bazıları zorunlu sebeplerden kapatıldığı belirtildi. Ayrıca; söz konusu unvanlara başvuruda bulunan adayların atamaları, uygun illerde mevcut kadrolara yapılacağı açıklandı…

Bahsi geçen unvanlara başvuruda bulunan adaylar hak kaybına uğramamak amacıyla dilekçe ile başvuruda bulunmaları ve adaylar dilekçelerini, en geç 01 Temmuz 2019 tarihine kadar posta yoluyla MSB Personel Temin Dairesi Başkanlığı CEBECİ/ANKARA adresine göndermeleri gerektiği ifade edildi.

w.png

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.