MSB, TCDD, MEB ve SGK Daimi Kamu Personel Alımları

MSB, TCDD, MEB ve SGK Daimi Kamu Personel Alımları

MSB, MEB, TCDD ve SGK yayınladıkları farklı ilanlar ile daimi kamu personel alım İŞKUR iş ilanları yayınlandı. Alım farklı branş ve öğrenin durumları gerektiriyor. Başvuru tarihi ve şartlar neler?

MSB, SGK, MEB ve TCDD yeni daimi kamu personel alım İŞKUR iş ilanları yayınlayarak başvuru kabul etmeye başlamıştır. Her ilanda ayrı öğrenim durumu ve başvuru şartları bulunmaktadır. Milli Savunma Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı, Devlet Demiryolları ve Sosyal Güvenlik Kurumu alımına başvuru şartları, başvuru şekilleri ve tarihleri verilmiştir. Her şehrin ayrı (6 şehir) kamu alımları bulunuyor.

MEB Uşak İl Milli Eğitim Müdürlüğü daimi işçi statüsünde 9 Büro Memuru (Genel) alımı yapacağını İŞKUR üzerinden 6 Ağustos 2019 tarihiyle yayınlamış olduğu ilanlarla açıklamıştır. Başvurular başlamış olup 15 Ağustos 2019 tarihi mesai bitiminde sona erecektir. Adaylar İŞKUR üzerinden online veya şahsen başvuru yapacaklardır.
00005100657 iş ilan numarası ile alımı yapılacak 5 Büro Memuru (Genel) alımı için; Önlisans mezunu olması ve EKPSS ye girmiş olması gerekmektedir. 00005100797 iş ilan numarası ile alımı yapılacak 4 Büro Memuru (Genel) alımı için; Ortaöğretim (Lise ve dengi) mezunu olması ve 18 yaşını doldurmuş adayların başvuruları kabul edilecektir.

İstenen Özel Şartlar; Türk vatandaşı olmak, Özel kanun veya diğer mevzuatında yer alan şartları taşımak, Kamusal hakları kullanmaktan yoksun bırakılmamış olmak, yapılacak Güvenlik Soruşturması veya Arşiv Araştırması olumlu sonuçlanmak, Askerlik ile ilişiği olmamak (yapmış olmak, tecilli veya muaf olmak), başvuru yapacak olan adayların Uşak il sınırları içinde ikamet ediyor olması ve her aday, İŞKUR' da yayımlanan listede belirtilen bir iş yeri ve bir meslek koluna başvuru yapabilecektir. Uşak Öğretmenevi ve Akşam Sanat Okulu Binasında 22 Ağustos 2019 tarihinde saat 10:00 - 11:00 kura çekilişi yapılacaktır. Bu ilana sadece Kişisel Durumu "Engelli" olanlar başvurabilir.

Balıkesir Ayvalık Öğretmenevi işçi statüsünde 1 Bulaşıkçı (Stevard) ve Bingöl Karlıova Öğretmenevi daimi işçi statüsünde 1 Kalorifer Ateşçisi (Katı ve Sıvı Yakıt) alımı yapacağını 6 Ağustos 2019 tarihinde İŞKUR üzerinden yayınlamış olduğu ilanlarla açıklamıştır. Başvurular başlamış olup 15 Ağustos 2019 tarihi mesai bitiminde sona erecektir. Adaylar İŞKUR üzerinden online veya şahsen başvuru yapacaklardır. 1 Bulaşıkçı (Stevard) alımı için; En az ilköğretim mezunu olması ve 18 yaşını doldurmuş olması gerekmektedir. Bu ilan için 00005100215 ilan numarası belirtilmiştir. 19 Ağustos 2019 tarihinde saat 10:00 ile 11:00 arasında Ayvalık Öğretmenevi' nde kura çekilişi yapılacaktır.

1 Kalorifer Ateşçisi (Katı ve Sıvı Yakıt) alımı için; Lise ve dengi okul mezunu 18 yaşını doldurmuş adaylar başvuru yapacaklardır. Bu ilan için istenen özel şartlar; Adli Sicil ve Arşiv Kaydı bulunmaması, Karlıova ilçesinde ikamet ediyor olması, MEB Onaylı Kalorifer Ateşçisi (Katı ve Sıvı Yakıt) Belgesi, İş Güvenliği Sertifikası ve Hijyen Eğitimi Sertifikasına sahip olması gerekmektedir. İş ilan numarası 00005101228 olarak verilmiştir. 21 Ağustos 2019 tarihinde saat 14:00 ile 15:00 arasında Karlıova Öğretmenevi Konferans Salonunda kura çekilişi yapılacaktır.

T.C. Devlet Demiryolları İşletmesi (TCDD) Genel Müdürlüğü daimi işçi statüsünde Erzincan iline 2 Demiryolu Hattı Bakım Onarımcısı ve Kocaeli iline 1 Demiryolu Hattı Bakım Onarımcısı olmak üzere 3 kamu işçi alımı yapacağını İŞKUR üzerinden 6 Ağustos 2019 tarihiyle yayınlamış olduğu ilanla açıklamıştır. Başvurular başlamış olup 15 Ağustos 2019 tarihi mesai bitiminde sona erecektir. Adaylar İŞKUR üzerinden online veya şahsen başvuru yapacaklardır.

00005100146 (Erzincan 443 Yol Bakım Onarım Şefliği), 00005100151 (Erzincan 444 Yol Bakım Onarım Şefliği), 00005100151 (İzmit 114 Yol Bakım Onarım Şefliği Kocaeli) iş ilan numaraları ile alımı yapılacak. 3 Demiryolu Hattı Bakım Onarımcısı için; En az ilköğretim en fazla ortaöğretim (lise ve dengi) mezunu olması, en az 6 aylık iş deneyiminin olması ve 18 yaşını doldurmuş adayların başvuru yapacaklardır.

Demiryolu Hattı Bakım Onarımcısı Talebimize Başvuracak Adaylardan İstenilen Belgeler: Öğrenim belgesi. Nüfus cüzdanı fotokopisi. TC Kimlik numarasının yazılı olduğu adli sicil kaydı, (Cumhuriyet Savcılığından veya e-devlet şifresi ile www.turkiye.gov.tr. adresinden alınacak, adli sicil kaydı bulunanların adli sicil kaydı ile ilgili mahkeme kararı istenecektir.).

Askerlik durum belgesi (terhis, tecil veya muaf olduğunu belirtir). Engelli raporu, (engelli raporu vermeye yetkili hastanelerden alınacaktır.) Anafartalar Mahallesi Hipodrom Caddesi No:3 Altındağ/ANKARA adresinde 06 Eylül 2019 tarihi saat 10:00 - 11:00 arasında kura çekilişi yapılacaktır. Bu ilana sadece Kişisel Durumu "Engelli" olanlar başvurabilir.

İstanbul (SGK) Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğü' nün daimi işçi statüsünde 23 personel alımı yapacağını açıklamıştır. 5 Ağustos 2019 Pazartesi tarihi itibariyle başvurular başlamış olup 9 Ağustos 2019 Cuma tarihinde sona erecektir. Adayların iş ilan numaralarını kullanarak İŞKUR resmi internet sitesi üzerinden veya İŞKUR İl Müdürlükleri aracılığıyla başvurularını yapmaları gerekmektedir. İstanbul Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğü personel alımı için başvurularda kullanılacak iş ilan numaraları sırasıyla 00005098558, 00005098598, 00005098477, 00005098465, 00005098442 ve 00005098437 olarak belirtilmiştir.

Aşçı yardımcısı alımı için adayların; en az lise mezunu olması, İstanbul’da ikamet ediyor olması, kalfalık ve MEB onaylı hijyen belgesine sahip olması, kişisel durumu “engelli” olması gerekmektedir. Temizlik görevlisi alımı için adaylarda aranan şartlar; en az lise mezunu olmak, İstanbul’da ikamet ediyor olmak, kişisel durumu “engelli” olmak olarak belirtilmiştir. Elektrik teknisyeni alımında adayların; en az lise mezunu olması, İstanbul’da ikamet ediyor olması, askerlikle ilişiği bulunmaması, kişisel durumu “eski hükümlü” veya “TMY” olması gerekmektedir.

Aşçı yardımcısı alımında aranan şartlar; en az lise mezunu olmak, kalfalık ve MEB onaylı hijyen belgesine sahip olmak, İstanbul’da ikamet ediyor olmak, kişisel durumu “eski hükümlü” veya “TMY” olmak olarak belirtilmiştir. Aşçı alımı için adayların; en az lise mezunu olması, usta öğreticilik belgesi ve MEB onaylı hijyen belgesine sahip olması, kişisel durumu “eski hükümlü”, “TMY” veya “engelli” olması gerekmektedir.

İstanbul Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğü personel alımlarında işe alımlar yapılırken kura çekimi yapılacaktır. İŞKUR resmi internet sitesi üzerinde kura bilgileri paylaşılmıştır: 22 Ağustos 2019 Perşembe tarihinde 14:00 - 15:00 saatleri arasında İstanbul Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğü adresinde kura çekimi yapılacaktır.

Milli Savunma Bakanlığı (MSB) ANT Başkanlığı tarafından lise mezunu teknisyen alımı yapacağını İŞKUR tarafından 5 Ağustos 2019 tarihiyle yayınlamış olduğu ilanlarla açıklamıştır. Alıma başvuru iş kurumu üzerinden verilen numara ile veya şahsen kurumu yapılabilir. Tercih edilen ikamet adresi olarak Ankara yayımlanmıştır. İŞKUR iş ilanları üzerinden yayınlanan alıma kimler hangi şartlarda başvuru yapabilecek.

MSB Akaryakıt İkmal Ve Nato Pol.Tes.İşl.Ant Başkanlığı(Kamu Grubu) 00005097768 iş ilan numarası olarak ilan edildi. Motorlu Araçlar Teknolojisi/Otomotiv Teknolojisi Teknisyeni olarak istihdam edilecek olup son başvuru 9 Ağustos 2019 olarak açıklanmıştır.

ANT Başkanlığı Batı Bölge Müdürlüğü TF-10 Sincan Tank Çiftliğine teknisyen olarak istihdam edilecek 1 TMY alımı yapılacaktır. Kura çekimi 2.09.2019 tarihinde saat 14.00'de ANT Başkanlığı bünyesinde yapılacaktır. Kura tarihinde değişiklik olması durumunda yeni kura tarihi kurum internet sitesinden yayımlanacaktır. Kura sonuçları, mülakat süreciyle ilgili tüm duyurular yine adresinden yayımlanacaktır. Daimi İŞKUR iş ilanları olarak yapılıyor.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.