MSB Temin Konusunda Resmi Açıklama Yaptı

MSB Temin Konusunda Resmi Açıklama Yaptı

Milli Savunma Bakanlığı Personel Temin sayfası üzerinden harp okulları askeri alımları hakkında resmi açıklama yaptı.

Milli Savunma Bakanlığı Personel Temin Dairesi Başkanlığı resmi internet sitesi üzerinde yayınlanan duyuru kapsamında Mili Savunma Üniversitesi Harp Okulları adayları kayıtları hakkında açıklamalarda bulunuldu.

Milli Savunma Üniversitesi Harp Okullarına aday yerleştirme işlemlerinin Milli Savunma Üniversitesi tarafından düzenlendiğini ve ön kayıt işlemlerinin 30 Temmuz – 23 Ağustos 2019 tarihleri arasında yapılacağı açıklandı. Kontenjanların tam dolmaması halinde ek çağrı ve kayıt işlemleri tarihi 27-29 Ağustos 2019 tarihleri olarak belirtilmiştir.

İnternet ilanı üzerinden veya telefon ile kendisine çağrı yapılan adayın 24 saat içinde okula kayıt yaptırıp yaptırmayacağını beyan etmesi gerekmektedir. Yayınlanan çağrılara ve kendisine yapılan çağrılara 24 saat içinde dönüş yapmayan adayların askeri öğrenci adaylıkları sonlandırılacaktır. Adayların telefon numaralarında herhangi bir değişiklik olması durumunda Harp Okullarına bildirmesi gerekmektedir.

Kayıt yaptırmayı beyan eden öğrencilerin de 2 iş günü içinde ön kayıt işlemlerini yaptırmaları gerekmektedir. Aksi takdirde bu öğrencilerin askeri kayıt adaylığı sonlandırılacaktır.

Aday yerleştirme işlemlerinde dikkate alınacak maddeler adayın tercihleri ve aday değerlendirme puanı sırasıdır. Bu kapsamda adaylar tercihlerine göre ilgili okullara yerleştirilecektir.

Mili Savunma Üniversitesi seçim aşama sonuçları ve kayıt işlemleriyle ilgili ek açıklamalar Milli Savunma Bakanlığı Personel Temin resmi internet sitesi üzerinden yapılacaktır.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.