1. WEB TV

  2. EN ÇOK İZLENEN VİDEOLAR

  3. MSB TSK 240 Uzman Erbaş Alımı Başvuruları Başlıyor

MSB TSK 240 Uzman Erbaş Alımı Başvuruları Başlıyor

MSB TSK 240 uzman erbaş alımı başvuruları başlıyor. En az lise mezunu adaylar arasından KPSS şartsız olarak 30 Eylül 2019 tarihinde sona erecektir.

MSB TSK 240 uzman erbaş alımı başvuruları 19 Eylül 2019 tarihinde başlıyor. En az lise mezunu adaylar arasından KPSS şartsız olarak başvuru kabul edilecektir. Uzman erbaş alımı kadro dağılımı ve şartları verilmiştir.

Başvuru sadece e-devlet internet adresi üzerinden e-Devlet kapısı vasıtasıyla yapılacaktır. İnternet ortamı dışında posta yoluyla veya şahsen yapılan başvurular dikkate alınmayacaktır.

Uzman Erbaş Şartları; Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı ve erkek olmak. En az lise mezunu olmak. 2019 yılının Ocak ayının ilk günü itibariyle 27 yasını bitirmemiş olmak (01 Ocak 1992 ve daha sonra doğmuş olanlar başvurabilir). Askerlik görevini yapmış veya yapıyor olmak.

Sözleşmeli erbaş ve erlerden; başvuru tarihleri içerisinde en az üç (3) yıl görev yapmış ve müteakip sözleşme süreleri içinde olanlar için 29 yasını bitirmemiş olmak.

Motorcu 90 kişi için; Askerlik hizmetini Deniz Kuvvetleri Komutanlığı veya Sahil Güvenlik Komutanlığında Yara Savunma sınıf/branş/ihtisasında yapmış veya yapıyor olmak veya Meslek Yüksekokullarının; Sivil Savunma ve itfaiyecilik bölümü mezunu olup, askerlik hizmetini yapmış veya yapıyor olmak.

İkmal (Aşçı) 30 kişi için; Meslek Liselerinin Aşçı/Aşçılık/Mutfak bölümü mezunu olup, askerlik hizmetini yapmış veya yapıyor olmak veya Meslek Yüksekokullarının Aşçılık bölümü mezunu olup, askerlik hizmetini yapmış veya yapıyor olmak.

Şoför 80 kişi için; Yeni tip sürücü belgelerinde “CE” veya “DE” sınıfı ehliyeti bulunup, askerlik hizmetini yapmış veya yapıyor olmak veya Eski tip sürücü belgelerinde “D” sınıfı ehliyeti bulunup, askerlik hizmetini yapmış veya yapıyor olmak.

Kurbağa adam 20 kişi için; Askerlik hizmetini Kurbağa adam/Dalgıç sınıf/branş/ihtisasta yapmış veya yapıyor olmak.
Kurbağa adam dalıcı belgeli 20 kişi için; Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu tarafından onaylanmış en az 2 yıldız dalıcı belgesine sahip olup, askerlik hizmetini yapmış veya yapıyor olmak. Sahil Güvenlik Komutanlığı alımı yapıyor.

MSB TSK uzman erbaş alımı kılavuzu için tıklayın.

Kaynak: MSB TSK 240 Uzman Erbaş Alımı Başvuruları Başlıyor

17 Eylül 2019 Salı 23:23

VİDEOYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Benzer Videolar