MSB TSK İlkokul Mezunu 9 Bin Sözleşmeli Er Alımı

MSB TSK İlkokul Mezunu 9 Bin Sözleşmeli Er Alımı

Milli Savunma Bakanlığı TSK tarafından yayınlanan ilan ile K.K.K 2018 yılı 9 bin sözleşmeli er alımı için genel şartlar ve başvuru tarihleri duyurulmuş oldu. Başvuracakların izleyecekleri yol şöyle.

Milli savunma bakanlığı Türk silahlı kuvvetleri kara kuvvetleri komutanlığı bünyesine yerleştirilmek üzere ilkokul mezunu 9 bin sözleşmeli er alımı yapılıyor.

Başvuru şartları;

Bu ilana Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan erkekler başvuru yapabilir. En az ilköğretim mezunu olması gereken adayların kamu haklarından da yoksun olmamaları bekleniyor. Ayrıca 25 yaşını doldurmamış olanlar başvuru yapabileceklerdir. Bu kapsamda 1 Ocak 1993 tarihi ve sonrasında doğan kimseler başvuru yapabileceklerdir. Ayrıca alt sınır olarak da 20 yaşından gün almış olmak gerektiğini de eklemek gerekir.

İlanda tek tek belirtilen suçlardan ceza almamış olmak gereklidir. Hükmün açıklanmasının geri bırakılması ya da cezanın ertelenmesi gibi durumlar dahi sözleşmeli er olmak için engel teşkil edecektir. Başvuru yapanlardan hali hazırda askerlik hizmetine devam edenler için birlik komutanlarından nitelik belgesi almaları talep ediliyor. Ayrıca adayların boy ve kilo oranının talep edilen sınır içerisinde yer alması gereklidir.

Başvuru Şekli ve Tarihleri;

Sözleşmeli er alımı başvuruları online bir şekilde yapılacaktır. bu kapsamda www.msb.gov.tr adresine girilecek ve gerekli bilgi ve belgeler eksiksiz bir şekilde doldurulacaktır. Adayların verdikleri bilgilerin doğru olması son derece önemlidir. Özellikle telefon numarasının doğru olması gerekmektedir zira gerektiğinde bilgilendirmeler bu telefon numarasına yapılabilecektir. Son başvuru tarihi ise 31 Aralık 2018 olarak belirlenmiştir. Bu tarihten sonra yapılan başvurular ile posta veya farklı yollarla yapılan başvurular değerlendirmeye alınmayacaktır. Bu sebeple adayların dikkatli ve kuralına uygun bir şekilde başvurularını yapmaları gerekiyor.

Başvuru sonuçları Milli Savunma Bakanlığı resmi internet sayfası üzerinden duyurulacaktır. Bu duyuru tebliğ niteliğinde olacaktır. Bunun yanı sıra kişilerin vermiş oldukları e-posta veya telefonlarına da bilgilendirme yapılması söz konusu olacaktır. Bu sebeple verilen bilgilerin doğruluğu büyük önem arz etmektedir.

Başvurusu kabul edilen adaylar fiziki yeterlilik testinden de geçirilecektir. Bu testten başarılı bir şekilde geçenler ise sağlık kontrolü ile güvenlik soruşturmasına tabi tutulacaktır. Bu iki işlemden de herhangi bir sakınca çıkmaması durumunda sözleşmeli er olarak göreve başlamak mümkün olacaktır. adaylar belirli ücret karşılığında sözleşmeli er olarak görev yapabileceklerdir.

İlgili Haberler

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
22 Yorum