MSB ve Genelkurmay 45 uzman yardımcısı alımı başvuru ekranı

MSB ve Genelkurmay 45 uzman yardımcısı alımı başvuru ekranı

MSB (Milli Savunma Bakanlığı) ve Genelkurmay Başkanlığı 9 Aralık'ta son dakika alım duyurusu yayımladı. Yayımlanan duyuruda MSB ve Genelkurmay 45 uzman yardımcısı alımı başvuru ekranı açıldı. PERTEM üzerinden başvuru yapılacak.

MSB ve Genelkurmay Başkanlığı 45 uzman yardımcısı alımı yapılacak devlet memurları Ankara'da istihdam edilecek. Milli Savunma Uzman Yardımcılığı kadrolarına alınacak personel Milli Savunma Bakanlığı merkez teşkilatında, Silahlı Kuvvetler Uzman Yardımcılığı kadrolarına alınacak personel ise Genelkurmay Başkanlığı Karargahında istihdam edilecek.

Son başvuru tarihi ne zaman;

PERTEM duyurularında yayımlanan ilana başvurular an itibariyle başladı. Son başvuru tarihi ise 10 Ocak 2020 olarak belirlendi. Online başvuru yapıldığı için başvuru ekranı yaklaşık 1 ay açık kalacak. 

Kadro dağılımı;

Yayımlanan başvuru kılavuzuna göre Milli Savunma Bakanlığı merkez teşkilatın 40 uzman yardımcısı, Genelkurmay Başkanlığı Karargahına 5 uzman yardımcısı olmak üzere toplam 45 kamu personeli alımı gerçekleştirilecek.

Başvurular MSB PERTEM üzerinden yapılacak;

Uzman yardımcısı alımına başvuruda bulunacak adaylar Milli Savunma Bakanlığı Personel Temin sistemine e-devlet üzerinden giriş yapacak. Giriş yapıldıktan sonra aday kimlik bilgileri, varsa şehit/gazi yakını bilgileri, eğitim bilgileri, sınav bilgileri, varsa kurs bilgileri, askerlik bilgileri, adres bilgileri, iletişim bilgileri, ehliyet bilgileri ve son işyeri bilgilerinden oluşan 10 adımlık profil oluşturma işlemini tamamladıktan sonra tercihlerim kısmından istediği alım duyurusuna başvuruda bulunabilecek.

KPSS şartı nedir;

Milli Savunma Bakanlığı ile Genelkurmay Başkanlığı'na alınacak uzman yardımcısı için Kamu Personeli Seçme Sınavı'nda P37, P6, P18, P7, P4 ve P1 puan türlerinden en az 70 puan alma şartı bulunmaktadır.

Dil şartı;

Yayımlanan ilanda bakanlık kadrosuna alınacak uzman yardımcısı için Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavından (YDS) İngilizce dilinden veya ÖSYM tarafından YDS'ye eş değer başka bir sınavdan en az 50 puan, Genelkurmay Başkanlığı için en az 80 puan alınmış olması gerekmektedir.

Mezuniyet bilgileri;

PERTEM tarafından yayımlanan alım duyurusunda farklı eğitim bilgilerine göre alımlar olacak. Adayların İşletme, İşletmecilik, İş İdaresi, İş İdaresi ve İktisat, Muhasebe Finansman, Muhasebe ve Finansal Yönetim, Muhasebe ve Finans Yönetimi, Pazarlama, Yönetim ve Organizasyon, Ekonomi gibi,

İktisat, Maliye, Muhasebe ve Maliye veya Maliye-Muhasebe, Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri, Çalışma Ekonomisi gibi lisans bölümlerinden mezun olması gerekmektedir. Kılavuzda mezuniyet şartları belirtilmektedir.

Yaş şartı;

Başvuruda bulunacakların 01 Ocak 2019 tarihi itibariyle, 35 yaşını doldurmamış olması aranan diğer şartlardandır. Son dakika memur alımı ilanları için memur alımı sayfamızı ziyaret edin. MSB ve Genelkurmay 45 uzman yardımcısı alımı başvuru kılavuzu için tıklayın. Başvuru ekranına ulaşmak için tıklayın.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum