MSB Yedek Subay Astsubay ve Er ve Erbaş Tercihleri Başladı

MSB Yedek Subay Astsubay ve Er ve Erbaş Tercihleri Başladı

Milli Savunma Bakanlığı (MSB) bünyesinde yapılacak olan Yedek Subay Astsubay ve Er ve Erbaş alımlarına yönelik açıklanan celpler ve ilgili vatandaşların tercih işlemlerinin başladığına dair bilgilendirmeler yapıldı.

Türkiye Cumhuriyeti askeri personel alımı ve vatani görevini yapmak için celplerini bekleyen vatandaşların ilk etapta yapmaları gereken tercih işlemlerine dair başvuruların yapılacağı sistemin aktif hale getirildiği ilan edildi.

MSB Tercihleri Başladı

Milli Savunma Bakanlığı (MSB) bünyesinde  organize edilen Yedek Subay Astsubay ve Er ve Erbaş alımları ve görev yerleri tespit çalışmaları dahilinde hazırlanan sistemin aktif olması ile birlikte adayların da işlemlerini yapmaya başladıkları açıklanırken; söz konusu tercihlerin nihai açıklamasının da kısa süre içerisinde yapılacağı beyan edildi.

Ağustos Eylül Celpleri

Yedek Subay Astsubay ve Er ve Erbaş bazında yapılacak olan tercih işlemleri için daha önce açıklanan celplerin akabinde yürürlüğe alınan sistem dahilinde yapılacak olan tercih tespitlerinin; 2020 yılı Ağustos ve Eylül ayı celplerini kapsadığı açıklandı.

1 Temmuz’a Kadar Devam Edecek

Milli Savunma Bakanlığı (MSB) resmi ve online kanalları vasıtası ile yayımlana tercih işlemleri için yapılacak olan başvuru işlemlerinin Haziran ayı itibari ile devam ettiği ve yapılacak olan son başvuru işleminin de 1 Temmuz 2020 tarihine kadar tamamlanması gerektiği açıklandı.

MSB Duyurusu

Milli Savunma Bakanlığı 3 maddede konu ile ilgili olarak güncel bir duyuru yayımladı. İlgili duyuruda yer alan maddelere göre; Ağustos/Eylül 2020 celp ve sevk dönemlerinde silahaltına alınacak yedek suıbay aday adayı, yeden astsubay aday adayı ile erbaş/er unvanları dahilinde görevlendirilecek olan adayların; 1 Temmuz 2020 tarihine kadar yoklama ve askerlik hizmeti ile celp tercihi işlemlerini yapmaları gerektiği; bu işlemlerin takibinin ise e devletten veya en yakın askerlik şubesine müracaat ederek tamamlamaları gerektiği bilgisi beyan edildi.

Söz konusu işlemlerin akabinde seçim sonuçlarının 29 Temmuz 2020 e –Devlet üzerinden açıklanacağı beyan edilirken; son olarak konu ile ilgili ayrıntılı bilgilere, MSB resmi internet adresinden ulaşılabileceği açıklandı.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
2 Yorum