1. HABERLER

  2. ASKERİ ALIMLAR

  3. MSÜ Askeri Alımlar (Astsubay Subay) İçin Sınav Tarihi Ertelendi
MSÜ Askeri Alımlar (Astsubay Subay) İçin Sınav Tarihi Ertelendi

MSÜ Askeri Alımlar (Astsubay Subay) İçin Sınav Tarihi Ertelendi

Askeri alımlar için öncelikler okul bölümü bitirilmesi talep ediliyor. Astsubay ve subay olacaklar için Milli Savunma Üniversitesi sınav tarihi ertelendi. Adaylar bilindiği üzere bay veya bayan olabilmektedir.

A+A-

Askeri alımlar için yapılacak olan sınav ertelendi. Astsubay ve subay olmak isteyen adaylar Milli Savunma Üniversitesi sınavına giriyor. O bölümleri başarılı bitiren kişiler göreve getiriliyor. MSÜ sınav tarihi şöyle verildi.

Milli Savunma Üniversitesi Askeri Öğrenci Aday Belirleme Sınavı: 2020-MSÜ; 14 Haziran 2020 tarihinde saat 10:15 te yapılacaktır.

MSÜ Genel Başvuru Şartları;

Yaş şartı; Gün ve aya bakılmaksızın Harp Okulları için en fazla 20 yaşında olmak, Astsubay Meslek Yüksekokulları için en fazla 21 yaşında olmak.

Yaş hesabı, içinde bulunulan yıldan doğum yılı çıkarılarak hesap edilecektir. Çıkarma işlemi sonucunda elde edilen rakam Harp Okulları için 20, Astsubay Meslek Yüksekokulları için 21 ve daha küçük olmalıdır.

Bayan öğrenciler, sadece Harp Okullarına alınacağından bayan öğrencilerin, en fazla 20 (yirmi) yaşında olmaları gerekmektedir.

Lise ve dengi okullarda öğrenciliği devam edenler için 2019 yılında Harp Okulları ve Astsubay Meslek Yüksekokullarının kesin kayıt işlemlerinin son tarihine kadar mezun olmak veya dönemine bakılmaksızın 2018 ve 2019 yılında mezun olmak.

Mezun olay adaylar lisans mezunu olarak mezun olurlar. Kara harp okulunda İngilizce, Çince, Almanca, Arapça, Yunanca, Rusça dil eğitimi verilmektedir.

Askeri alımlar için yayınlanmış olan kılavuz ilave edilmiştir.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.