1. HABERLER

  2. MEMUR ALIMI

  3. MTA 5 Kamu Personel Alım İlanına Çıktı
MTA 5 Kamu Personel Alım İlanına Çıktı

MTA 5 Kamu Personel Alım İlanına Çıktı

MTA 5 kamu personel alım ilanına çıkarak adaylara duyurdu. Maden Tetkik ve Arama Genel Müdürlüğü Teftiş Kurulu Başkanlığı tarafından Genel İdare Hizmetleri sınıfında istihdam edilmek üzere yayımlanmıştır.

A+A-

MTA 5 kamu personel alım ilanına çıktı ve başvuru kabul etmeye başlamıştır. Maden Tetkik ve Arama Genel Müdürlüğü Teftiş Kurulu Başkanlığı tarafından Genel İdare Hizmetleri sınıfından 8. derecede 5 adet kamu personel (İdari) kadrosuna atama yapılmak üzere yazılı ve sözlü sınav yapılacaktır.

Başvurular 11 Kasım 2019 tarihinde başlayacaktır. Sınava katılabilmek için isteklilerin, müracaat formunda belirtilen belgelerle birlikte en geç 22 Kasım 2019 günü mesai bitimine kadar; MTA Genel Müdürlüğü Teftiş Kurulu Başkanlığı (F-Blok 3.Kat) Üniversiteler Mah. Dumlupınar Blv. No:139 – 06800 Söğütözü-Çankaya/ANKARA adresine elden (şahsen) başvurmaları gerekmektedir. Posta ile yapılan başvurular kabul edilmeyecektir.

Başvurular MTA Genel Müdürlüğü giriş sınavı müracaat formuyla yapılacaktır. Form ekinde: Nüfus cüzdanı fotokopisi, Yüksek Öğretim bitirme belgesi veya Teftiş Kurulunca onaylı örneği, Görev yapmasına engel bir halin olmadığına dair ilgilinin yazılı beyanı (Hizmet taahhüdü beyanı), Askerlik durum beyanı, 3 adet vesikalık fotoğraf, Adli Sicil beyanı, Sağlık durum beyanı, Özgeçmiş formu (kendi el yazısı ile yazılmış), Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) sonuç belgesinin aslı veya Teftiş Kurulunca onaylı örneği olması gerekiyor.

ÖSYM tarafından 2018 veya 2019 yıllarında yapılan Kamu Personel Seçme Sınavından, KPSS P48 puan türünden en az 80 ve üzeri puan alan adaylar arasından yapılacak başvurularda; en yüksek puan sıralamasına göre ilk 100 kişi içerisinde bulunmak (100’üncü adayla aynı puana sahip olan adaylar da sınava kabul edilirler.), 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinde yazılı nitelikleri haiz olmak, Giriş sınavının yapıldığı yılın Ocak ayının birinci günü itibariyle 35 yaşını doldurmamış olmak,Erkek adayların fiili askerlik hizmetini yapmış veya erteletmiş olmaları, Hukuk, İktisat, İşletme, Siyasal Bilgiler, İktisadi ve İdari Bilimler Fakülteleri ile muadili yerli ve yabancı fakülteden birini bitirmiş olmak, Yapılacak soruşturma sonucunda, sicil ve karakteri bakımından mesleğe alınmasına engel bir hali olmadığı anlaşılmak (Bu araştırma Kurul Başkanlığı tarafından sözlü sınav öncesi yaptırılır.),
Hizmet taahhüdü altında bulunmamak, Daha önce yapılmış olan Kurumumuz Müfettiş Yardımcılığı giriş sınavına iki defadan fazla girmiş bulunmamak, Sağlık durumu itibariyle, her türlü iklim ve yolculuk koşullarına elverişli bulunması gerekmektedir.

MTA kamu personel alım kılavuzu için tıklayın.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.