1. HABERLER

  2. HABER

  3. MTA Teftiş Kurulu Görevlerle Alakalı Yönetmelik Değişikliği Yapıldı
MTA Teftiş Kurulu Görevlerle Alakalı Yönetmelik Değişikliği Yapıldı

MTA Teftiş Kurulu Görevlerle Alakalı Yönetmelik Değişikliği Yapıldı

Maden Teknik ve Arama görevlerle alakalı olarak yönetmelik değişikliği Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdi.

A+A-

Maden Tetkik Ve Arama Genel Müdürlüğü Teftiş Kurulu Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik 3 Haziran 2019 Resmi Gazete Duyurusu.

MADDE 1 – 29/11/1993 tarihli ve 21773 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan Maden Tetkik ve Arama Genel Müdürlüğü Teftiş Kurulu Yönetmeliğinin 2 nci maddesi aşağıdaki şekilde değiştirilmiştir.

Madde 2 - Bu Yönetmelik, 14/6/1935 tarihli ve 2804 sayılı Maden Tetkik ve Arama Genel Müdürlüğü Kanunu ile 17/5/1973 tarihli ve 7/6387 sayılı Bakanlar Kurulu Kararıyla yürürlüğe konulan Maden Tetkik ve Arama Genel Müdürlüğünün Teşkilat ve Görevleri Hakkında Yönetmelik hükümlerine dayanılarak hazırlanmıştır.

MADDE 2 – Aynı Yönetmeliğin 7 nci maddesi aşağıdaki şekilde değiştirilmiştir.

Madde 7 - Teftiş Kurulu Başkanlığına, kamuda müfettiş yardımcılığı dahil en az beş yıl müfettişlik hizmeti bulunan müfettişler arasından atama yapılır.

MADDE 3 – Aynı Yönetmeliğin 44 üncü maddesine aşağıdaki fıkra eklenmiştir. Mesleğe yarışma sınavı olmadan ve/veya yeterlik almadan atananların; denetim hizmetleri dışında geçen hizmet sürelerinin yarısı, denetim mesleğinde geçen sürelerinin tamamı denetim meslek kıdeminden sayılır.

MADDE 4 – Aynı Yönetmeliğin 60 ıncı maddesinin ikinci fıkrası aşağıdaki şekilde değiştirilmiştir. Müfettişler, görevlerine ilişkin konularda kamu kurum ve kuruluşları, gerçek ve tüzel kişilerle doğrudan yazışma yapabilirler. Ancak, Cumhurbaşkanlığı ve bakanlıkların merkez ve yurt dışı kuruluşlarıyla yazışmaları Kurul Başkanlığı aracılığıyla yaparlar.

MADDE 5 – Bu Yönetmelik yayımı tarihinde yürürlüğe girer.

MADDE 6 – Bu Yönetmelik hükümlerini Maden Tetkik ve Arama Genel Müdürü yürütür.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.