1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. Mühendis ve Mimar Adaları Birliği Orman Mühendisleri Odası
Mühendis ve Mimar Adaları Birliği Orman Mühendisleri Odası

Mühendis ve Mimar Adaları Birliği Orman Mühendisleri Odası

Türk Mühendis Ve Mimar Odaları Birliği Orman Mühendisleri Odasından: Serbest Yeminli Meslek Mensupluğu Sınav Duyurusu Yayınlandı. Sınava hangi şartlarda katılım sağlanıyor?

A+A-

Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği Orman Mühendisleri Odası sınav duyurusu yayınladı. Resmi Gazete İlanına göre sınava girecek serbest yeminli meslek mensubu adaylarında aranacak şartlar ve sınav başvuru esasları neler olduğu madde şeklinde duyuruldu.

5531 Sayılı “Orman Mühendisliği, Orman Endüstri Mühendisliği ve Ağaç İşleri Endüstri Mühendisliği Hakkında Kanun” un 6 ıncı ve 8 inci maddeleri ile “Orman Mühendisliği, Orman Endüstri Mühendisliği ve Ağaç İşleri Endüstri Mühendisliği Serbest Yeminli Meslek Mensupluğu Tüzüğü” nün 13 üncü ve 14 üncü maddelerine göre hazırlanıp, 6/5/2009 tarihli ve 27220 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan “Orman Mühendisleri Odası Mesleki Deneyim Kazanma ve Meslek Mensupluğu Sınav Yönetmeliği” esaslarına göre Serbest Yeminli Meslek Mensupluğu sınavları yapılacaktır.

Sınavlara aşağıdaki kılavuzda yer alan şartları taşıyan orman mühendisi, orman endüstri mühendisi ve ağaç işleri endüstri mühendisi unvanlı serbest meslek mensupları ve/veya serbest meslek mensupluğu hakkını kazanmış adaylar katılacaktır.

Tüm ayrıntılar için tıklayın.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.