1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. Mülakata Dava Açtı Kazandı Bu Sefer Düşük Puan Aldı
Mülakata Dava Açtı Kazandı Bu Sefer Düşük Puan Aldı

Mülakata Dava Açtı Kazandı Bu Sefer Düşük Puan Aldı

Sözleşmeli öğretmenlik mülakatı sonuçları için dava açan bir öğretmen davasını kazandı. Kurum tekrar sözlü sınava aldı ancak bu sefer düşük puan verildi.

A+A-

55 Aldı
Sözleşmeli öğretmenlik mülakatına giren bir öğretmen adayı mülakatta başarısız sayıldı. Bunun üzerine idareye dava açan öğretmen davasını kazandı. Bu durumu idareye ileten öğretmenin talebi değerlendirildi ve yeniden sözlü sınav yapılmasına karar verildi. Sözlü sınava giren aday ise bu sefer 55,667 puan alarak elendi. 

Vatandaş Tepkili 
Öğretmenin davayı kazanmasına rağmen bu sefer de yetersiz puan verilerek elenmesine vatandaşlar tepki gösterdi. Daha önce de gündeme gelen mülakat ve sözlü sınav tartışmaları yeniden alevlendi. Öğretmenlik mesleğini yapamaz diyerek elenen bu kişilerin eğitim fakültelerine neden alındıkları sorulmaya başlandı. 

Gerçekleştirilen mülakatlarda objektif değerlendirmelerin yapılmasını isteyen vatandaşlar ve öğretmen adayları bunun mümkün olmaması halinde ise mülakatsız alım gerçekleştirilmesini istiyorlar. 

Zira kamuya zarar verebilecek örgütlere mensup kişilerin mülakatlar ile elenmeleri hedefleniyorsa bu güvenlik soruşturmaları ile de pek ala mümkün olmaktadır. Bu sebeple adayların mağdur edilmemesi dile getirilmektedir.

Önümüzdeki süreçte de yeni öğretmen alımlarının gerçekleştirilecek olması da bu hususların yeniden yaşanmaması için tedbirler alınmasını gerekli kılmaktadır. Kamuda liyakat sistemi ile daha verimli bir ortamın elde edileceği de herkes tarafından hemfikir olunan konular arasında yer almaktadır.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.