1. HABERLER

  2. HABER

  3. Mülakatlar Tamamen Kaldırılsın Talebi
Mülakatlar Tamamen Kaldırılsın Talebi

Mülakatlar Tamamen Kaldırılsın Talebi

Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı olarak görev yapan Talip Geylan, Milli Eğitim Bakanlığı yönetici görevlendirme düzenlemesi hakkında açıklamalarda bulundu.

A+A-

Herkese Sınav Yapılmalı
Resmi Gazete’de yayınlanan MEB yönetici görevlendirme değişiklikleri Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Talip Geylan tarafından yorumlandı. Geylan mülakatın etkisinin azaltılmasını olumlu olarak karşıladı ancak toptan kaldırılması gerektiğini savundu. Ancak bu şekilde adaletin sağlanabileceğini de ifade etti. 

Geylan’ın talepleri arasında kadroya geçiş sınavının herkese yapılması da yer aldı. Ancak bu şekilde adaletin sağlanabileceğini ifade eden Geylan, konunun takipçisi olmaya devam edeceklerini de belirtti. mülakatın kaldırılması konusunda da girişimler yapacaklarını belirtti. Bu sayede Milli Eğitim Bakanlığı’nın liyakat ve adalet ile anılan bir Bakanlığa dönüşeceğini de belirtti. 

Sözleşmeli öğretmenlik Tartışmaları 
MEB’teki mülakatların yanı sıra sözleşmeli öğretmenlik de gündemde olan tartışma konularından bir diğeridir. Öğretmenler arasında ayrımcılık yapılmaması gerektiğini savunan kimseler sözleşmeli öğretmenliğin tamamen kaldırılmasını talep ediyorlar. Dezavantajlı bölgelerde öğretmen istihdamında sürekliliği sağlamak için ise yapılması gerekenin teşvik vermek odluğu dile getiriliyor. Bu konuda Milli Eğitim Bakanlığı’nın da çalışmaları olduğu biliniyor.

Ancak henüz kamuoyu ile paylaşılan bir teşvik yöntemi bulunmuyor. Eğer bu hayata geçirilirse bu durumda öğretmenlerin gönüllü olarak bu bölgelere gitmeleri de sağlanacaktır. Bu konuda Milli Eğitim Bakanlığı’nın bir girişimi ve açıklaması olması halinde sizler de sitemizden anında bilgi alabilirsiniz.

Etiketler :

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
3 Yorum