Muvazzaf Astsubay Kontenjanı Arttırılsın Talebi!

Muvazzaf Astsubay Kontenjanı Arttırılsın Talebi!

İYİ Parti Aksaray Milletvekili Ayhan Erel, TBMM’de söz alarak muvazzaf astsubay kontenjanının arttırılması talebini dile getirdi.

Muvazzaf Astsubay Olmak İsteyenlere İyi Haber
İYİ Parti Aksaray Milletvekili Ayhan Erel, Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Genel Kurulu'nda bir talebi dile getirdi. Muvazzaf astsubay kontenjanının arttırılmasını dile getirerek gündem dışı bir konuyu gündeme taşıdı. 

Muvazzaf astsubay alımları Milli Savunma Bakanlığı tarafından yapılmaktadır. 2018 yılında dış kaynaktan muvazzaf astsubay alımı için tam 8 bin aday tüm aşamalardan başarı ile geçmiştir. Ancak az sayıda alım yapılması ile binlerce aday hüsrana uğramıştır. Düşük kontenjan açılmasından ötürü pek çok aday listeye girememiştir. 

Şimdi adaylar kontenjanının arttırılmasını talep etmektedir. Böylece daha fazla genç ülkesine hizmet etme şansına sahip olabilecektir. 

Adaylar Eli Boş Döndü
Son yapılan alımlarda beklenenden çok daha az sayıda alım yapılması nedeniyle pek çok aday eli boş dönmüştür. Üstelik bu adaylar sınavlarda başarısız olanlar değil, bilakis en başarılı olanlardır. Hem sınav puanları yeterli olan, hem de uygulama sınavını başarı ile geçen adaylar düşük kontenjan engeline takılmıştır. 

Diğer yandan adayların bu alıma başvurmak için işinden ayrıldığı düşünülürse mağduriyet daha büyüktür. Bu durumu telafi etmek adına MSB’nin muvazzaf astsubay alımı için kontenjanı arttırması gerekir. Böylece daha fazla genç o şanlı üniformayı giyme layığına erecektir.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.