Namık Kemal Üniversitesi KPSS 50 Puanla En Az Lise Mezunu

Namık Kemal Üniversitesi KPSS 50 Puanla En Az Lise Mezunu

Namık Kemal Üniversitesi tarafından yayınlanan personel alımı ilanında çeşitli kadrolarda istihdam etmek üzere toplamda 97 personel alımı yapılacağı açıklandı.

Namık Kemal Üniversitesi, yayınladığı personel alımı ilanında büro personeli, fizyoterapist, laborant, sağlık teknikeri, ebe ve hemşire kadrolarında istihdam etmek üzere toplamda 97 personel alımı yapacağını açıkladı.

Başvuru yapmak isteyen adayların son başvuru tarihi olan 17 Temmuz 2019 tarihine kadar Namık Kemal Üniversitesi Personel Daire Başkanlığı’na şahsen müracaat etmeleri gerekmektedir.

Adaylarda aranan genel şartlar arasında; Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, kamu haklarından mahrum olmamak, görevini devamlı yapmasına engel herhangi bir sağlık problemi bulunmamak, erkek adaylar için askerlikle ilişiği bulunmamak, anayasal düzenin işleyişine karşı herhangi bir suç işlememiş olmak yer almaktadır.

Hemşire alımı için adayların sağlık meslek liselerinin hemşirelik bölümünden mezun olması veya hemşirelik fakültesi, sağlık bilimleri fakültesi hemşirelik bölümünden veya sağlık yüksekokulu hemşirelik bölümü mezunu olması gerekmektedir.

Ebe alımı için adayların; sağlık bilimleri fakültesi ebelik bölümü veya sağlık yüksekokulu ebelik mezunu olması gerekmektedir.

Sağlık teknikeri ve laborant alımında adaylarda aranan şartlar arasında; meslek yüksekokullarının anestezi, patoloji laboratuvar teknikeri, tıbbi laboratuvar teknikleri bölümünden mezun olmak yer almaktadır.

Fizyoterapist alımı için adayların üniversitelerin fizik tedavi ve rehabilitasyon lisans mezunu olması gerekmektedir. Büro personeli alımında iktisadi ve idari bilimler fakültesi, siyasal bilimler fakültesi veya işletme fakültesi mezunu olması şartı aranmaktadır.

Namık Kemal Üniversitesi en az lise mezunu 97 personel alımı ilan metninin tamamına ulaşmak için tıklayınız.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.