1. HABERLER

  2. SORU CEVAP

  3. Nasıl Yurt Müdürü Olunur? Şartları Nelerdir?
Nasıl Yurt Müdürü Olunur? Şartları Nelerdir?

Nasıl Yurt Müdürü Olunur? Şartları Nelerdir?

Sizler için bugün meslek kollarından Yurt Müdürlüğü mesleğini enine boyuna inceleyip bir haber dizisi oluşturduk.

A+A-

Yurt Müdürü kimdir, Ne İş yapar, Maaşı nasıldır, Yurt Müdürü olmak için hangi bölümleri bitirmeli, hangi özelliklere sahip olunmalı ve maaş durumları nasıl gibi bütün detayları haberimizde bulacaksınız.

Yurt Müdürü Kimdir?

Yurt müdürü; Bireylerin beslenme, barınma ve diğer ihtiyaçlarının karşılandığı kamu ya da özel yurtlarda görev yapan ve görev yaptığı yerdeki en yetkili kişidir.

Yurt Müdürünün Görevleri nelerdir?

Yönetmelik ve ilgili mevzuat doğrultusunda yurda öğrenci ya da yetişkin kabul etmek, Kaydı yapılan öğrenci ya da yetişkinlerin kayıtlarının tutulmasını sağlamak ve belgeleri saklamak,
Yine mevzuata uygun olarak yurdu yönetmek, Yurtta kalan kişilerin beslenme, sağlık, güvenlik gibi temel gereksinimlerinden sorumlu olmak, Yurt hakkında bir kurum ya da kuruluş tarafından istenen belgeler olursa, söz konusu belgelerin doğru bir şekilde hazırlanıp gönderilmesini sağlamak, Yurtta kaydı olmayan kişilerin yurda girmesini önlemek, Yurtta tahsil edilen ücretleri kontrol etmek, Görevlerin gerekli sözleşmelere ve amaçlara uygun olarak yürütülmesini sağlamak, Yalnızca yurtta kalan kişiler için değil, aynı zamanda yurtta çalışan görevliler için de sorumluluklarını yerine getirmek.

Yurt Müdürü olmak için gerekli şartlar nelerdir? 

Lise ya da üniversite mezunu olmak, Sınavsız atama ile alan kurumlara ilgili yeteneklerin bulunduğu CV ile başvurmak, Sınav sonrası mülakat ve atama ile alan kurumların sınavlarına girerek süreci takip etmek ve Bu alan ile ilgili (Yurt Müdürlüğü) ile ilgili özel eğitimlerin verildiği programlara katılmak ve sertifika almak.

Yurt müdürü ne kadar maaş alır?

Yurt Müdürü (Yurt Yönetim Memuru) olarak görev yapan bir kişinin alacağı ortalama brüt maaş 5,126.94 TL, Net maaş ise ortalama 4,353.07 TL olarak hesaplanmaktadır.

Yurt Müdürü (Yurt Yönetim Memuru) alımları ve diğer bütün Memur, İşçi, Sözleşmeli, Daimi, Geçici kadro personel alımları haber sitemizde güncel ve açıklayıcı olarak sizler için yayınlanacaktır.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum