NDK 40 Memur Alımı Devam Ediyor; Başvuru Şartları

NDK 40 Memur Alımı Devam Ediyor; Başvuru Şartları

Nükleer Düzenleme Kurumu geçen hafta yayımladığı 40 memur alımı için başvuruları sürdürüyor. 14 Kasım'da başlatılan yüksek maaşlı memur alımı başvurusu sonucunda alınacak memura ortalama 5800-6000 TL maaş verilebilmektedir.

Kurumun yayımladığı memur alımı başvurusu iki aşamadan oluşmaktadır. Öncelikle kurumun sitesinden başvuru formu indirilecek sonra belirtilen adrese şahsen teslim edilecek. Memur alımında son başvuru tarihi ise 25 Kasım 2019 olarak belirlendi.

40 memur alımı kontenjan dağılımı detayları:

Nükleer Düzenleme Kurumu'nun memur alımı ilanında kontenjan dağılımı aşağıdaki tabloda yer almaktadır. 

ndkmemuralimi.jpg

Başvuru nasıl yapılacak:

Başvuru yapacak adaylar, Nükleer Düzenleme Kurumu internet sayfasındaki başvuru formunu indirdikten sonra kılavuzda belirtilen belgelerle  “Nükleer Düzenleme Kurumu, Mustafa Kemal Mahallesi, Dumlupınar Bulvarı, No:192, 06510 Çankaya/ANKARA” adresine teslim edecek.

KPSS şartı nedir:

NDK alımlarında KPSS şartı yukarıda belirtildiği gibi her alan için farklılık arz etmektedir. Kontenjan ayrılan Siyasal Bilgiler, İktisat, İşletme, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi alanında atanmak için KPSS P38 veya KPSS P48 puan türünde en az 80, Hukuk alanında atanmak için KPSS P4 puan türünde en az 80 puan alınması gerekiyor.

Adayların diğer alanlardan Elektrik Mühendisliği veya ElektrikElektronik Mühendisliği, Endüstri Mühendisliği, Fizik Mühendisliği, İnşaat Mühendisliği, Kimya Mühendisliği, Makine Mühendisliği , Metalürji ve Malzeme Mühendisliği alanlarında KPSS P1 puan türünde en az 80, Nükleer Enerji Mühendisliği alanında ise en az 70 alma şartını yerine getirmesi lazım.

Yabancı dil şartı olan İngilizce için YDS'den en az D puan alınması da gerekmektedir.

KPSS ve YDS şartı dışında başka sınav var mı:

Evet var. Adaylar için bu şartlar sadece başvuru şartı. Başvurudan sonra 16 ve 27 Aralık 2019 tarihleri arasında Nükleer Düzenleme Kurumu'nda sözlü sınav da yapılacak.

Nükleer Düzenleme Kurumu tarafından bir de yaş şartı sunulmaktadır. Başvuru sahiplerinin en fazla 35 yaşında olması gerekmektedir.

Devlet kurumları tarafından yayımlanan alım ilanları için memur alımı sayfamızı takip edin. Nükleer Düzenleme Kurumu 40 memur alımı ilanı kılavuzu için tıklayınız.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.