Nisan Ayı KPSS’SİZ-50 60 70 Puanla Memur ve Kamu Personeli

Nisan Ayı KPSS’SİZ-50 60 70 Puanla Memur ve Kamu Personeli

Kamu’ya Nisan ayı KPSS’siz KPSS 50 60 70 puanla memur alımı ve kamu personeli alımı başvuruları ve şartları nelerdir nasıl yapılır. Alımlara başvurular lise, önlisans ve lisans mezunu olmaları gerekmektedir.

Kamu’ya Nisan ayı içerisinde KPSS’siz KPSS 50 60 70 puanlarla memur alımı ve kamu personeli alımı başvuruları şartları ve izlenecek yolları nelerdir. Adaylar lise, önlisans ve lisans mezunu olması gerekmektedir. Alımı kamu kurumları nasıl alım yapıyor işte detaylar.

TCDD 356 Personel Alımı; Yapılan açıklamaya göre TCDD 356 personel alımı yapacak. Personel alımları merak ediliyor? Başvurular ne zaman? Başvurular nasıl olacak? 9 – 15 Nisan 2019; Yapılacak olan alımlar ile ilgili detayların İŞKUR’un resmi internet sitesi üzerinden duyurulacak olduğu yönünde açıklama yapıldı. Bu açıklamada 9 – 15 Nisan tarihlerine dikkat çekildi. Bu tarihler aralığında alımlar ile ilgili detaylar sunulacak.

Diyanet İşleri Başkanlığı DİB 2019 yılı 9 bin 500 personel alımı ile sözleşmeli kuran kursu öğreticisi, imam hatip ve müezzin kayyım alımı yapılmaktadır. SÖZPAR 2019/1 alımı için sözlü sınav sonuçları 1 Nisan’da açıklandı. Sözlü sınava katılan adaylar sonuçlarını DİBBYS internet sayfasından öğrenebilirler. Tercih işlemleri 1 Nisan 2019 tarihinde başlamıştır ve 7 Nisan 2019 tarihi saat 23.55’e kadar devam edecektir. Adaylar tercihlerini DİBBYS internet sayfası üzerinden gerçekleştirecektir.

Dışişleri Bakanlığı Avrupa Birliği Daimi Temsilciliği en az lise mezunu Türk uyruklu 1 sözleşmeli memur alımı yapacağını ilan etti. Alınacak kamu personeli sekreter olarak görevlendirilecek olup 3 Mayıs 2019 tarihi bitimine kadar başvuru yapılması gerekmektedir.

Cumhuriyet Üniversitesi 3 Nisan 2019 Resmi Gazete ilanına göre 71 kamu personeli alımı en az lise mezunu KPSS puan şartsız (KPSS sıralaması) ile alım yapılacağı yayımlandı. Alım kadrolu olarak yapılacaktır.

Adalet Bakanlığı Adli Tıp Kurumuna lise, önlisans ve lisans mezunu adaylar arasından farklı branşlara yerleştirilmek üzere kamu personel alımı başvuruları 5 Nisan 2019 tarihinde sona erecektir.

Türkiye İhracatçılar Meclisi KPSS ile 10 memur alımı yapılacaktır. İdari memur 2 kişi ve uzman yardımcısı 8 kişi olarak yayınlanan ilanlara başvurular alınmaya başlanmıştır. 35 üst yaş sınırlı olan ilanda İstanbul merkeze alım yapılacaktır.

TÜBİTAK 1 Nisan 2019 Resmi Gazete üzerinden yayımlanan ilan ile TÜBİTAK 55 memur alımı yapacağını duyurdu. Adaylar başvurularını 22 Nisan 2019 tarihi bitimine kadar yapılması gerekmektedir. Alımı Ankara ve Kocaeli şehirleri yapıyor. Mesleki bilgi olarak uzman yardımcısı, arge personeli, teknisyen ve uzman alımı olarak alım yapılacaktır.

Tarım Kredi Kooperatifleri yayınladıkları ilanlar ile 20 memur alımı yapıyor. Kooperatif Görevlisi ve Ziraat Mühendisi alımları yapılacaktır. Alım KPSS’siz ve KPSS 60 puanla gerçekleşiyor. Ayrıca önlisans ve lisans mezunu adaylar başvuru yapabiliyor. Tekirdağ Bölge Birliği  Kooperatif Görevlisi ve Ziraat Mühendisi Alım İlanı. Tekirdağ Bölge Birliğine bağlı ekli tablolarda belirtilen illerde istihdam edilmek üzere Kooperatif Görevlisi ve Ziraat Mühendisi alımı yapılacaktır.

Merkez Bankası yayınladığı 3 farklı ilan ile 3 branşta 5 bilgi teknolojileri denetçi yardımcısı, 10 denetçi yardımcısı ve 50 uzman yardımcısı olarak toplam 65 kamu personeli alımı yapılıyor. 65 kamu personeli alımı başvuru şartları ve şekilleri nelerdir. Her ilan için ayrı şartlar ve ayrı belge istemi olduğundan ilan kılavuzlarını muhakkak incelemek gerekmektedir.

Karadeniz Teknik Üniversitesi 8 kamu personeli alımı başvuruları 22 Mart 2019 Tarihinde başlamış olup, Adayların 15 gün içerisinde müracaat etmeleri gerekmektedir. Lise lisans mezunu olması gerekmektedir. Karadeniz Teknik Üniversitesi Rektörlüğü 1 kişi Hemşire alımı için adayların Sağlık Meslek Lisesi Hemşirelik bölümü mezunu olması, Üniversite hastanesinde en az 3 (üç) yıl süre ile Koroner Yoğun Bakım Ünitesinde hemşire olarak görev yapmış olması şartları vardır.

İlgili Haberler

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.