1. HABERLER

  2. HABER

  3. Nüfus Müdürlüklerine 1500 Kamu Personel Alımı Şartları Belli Oldu
Nüfus Müdürlüklerine 1500 Kamu Personel Alımı Şartları Belli Oldu

Nüfus Müdürlüklerine 1500 Kamu Personel Alımı Şartları Belli Oldu

23 Mart 2017 Tarihinde Yayınlanan Resmi Gazete de Daha Önceden Açıklanan Türkiye Geneli Nüfus Müdürlüklerine Bin 500 Personel Alımı İçin Yönetmelik Değişkliği Yayınlandı. Yayınlanan bilgiye göre İçişleri Bakanlığı Nüfus ve Vatandaşık İşleri Genel Müdürlüğ

A+A-

Resmi Gazete 'nin 23 Mart 2017 tarih ve 30016 sayısı yayınlandı. Yayınlanan resmi bilgiye göre İçişleri Bakanlığı Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü taşra teşkilatında yer alan Nüfus Müdürlüklerine alınacak olan 1500 sözleşmeli personel şartları belli oldu.

Bilindiği üzere Maliye Bakanı Naci Ağbal Nüfus müdürlüklerindeki yoğunluğunu bildirerek; Yeni kimlik kartları çıkarılmaya başlandığı için bu alanda yoğun yaşandığını belirtti.

Ağbal, "Maliye Bakanlığı olarak artan talep karşısında İçişleri Bakanlığımıza bin 500 kadar sözleşmeli personel desteği kararı aldık. İkinci bir husus olarak da mevcut personelin fazla mesai yapma ihtiyacı ortaya çıktı. Söz konusu personele fazla mesai ücreti ödenmesine ilişkin Bakanlar Kurulu kararı çalışması yaptık. Sorunların çözümü için var gücümüzle çalışıyoruz." açıklamasını daha önceden yapmıştı.

Bu gün yayınlanan Resmi Gazete de 2017/9968 Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esaslarda Değişiklik Yapılmasına Dair Esaslar yer aldı.

Bu Esaslara ekli 3 sayılı cetvelde unvanları belirtilen sözleşmeli personel pozisyonlarına KPSS (B) grubu puan sırasına konulmak kaydıyla alım yapılacak her bir unvan için boş bulunan sözleşmeli personel pozisyonunun on katına kadar aday arasından ilgili kurum ve kuruluşlar tarafından yapılacak yazılı ve/veya sözlü sınav başarısı sırasına göre yapılacak yerleştirme, yöntemlerinden herhangi biri ile sözleşmeli personel istihdam edebilirler.

Bu düzenlemede Ortaöğretim (lise), Önlisans, Lisans hangi düzeyden alım yapılacağı bildirilmedi. Bu bilginin İçişleri Bakanlığı tarafından açıktan atama ilanında yer alması beklenmektedir.

İçişleri Bakanlığı tarafından memur adaylarının başvuruları alındıktan sonra KPSS puan sıralamasına göre 10 katı aday sözlü sınava hak kazanacak olup, sözleşme imzalanmaya hak kazananlar mülakat sınavıyla belirlenecektir. Daha önceden bu işlemler uygulanmamaktaydı. Sözlü sınavla sözleşmeli personel alan kurumlar arasına İçişleri Bakanlığı 'da katılmış oldu.

23 Şubat 2017 tarihli Maliye Bakanı Naci Ağbalın Nüfus Müdürlüklerine 1500 personel alım açıklaması için Tıklayınız.

Etiketler :

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
8 Yorum