O sistem için Türkiye’de 1400 Kişiye İş İmkanı Sağlanacak

O sistem için Türkiye’de 1400 Kişiye İş İmkanı Sağlanacak

Türkiye genelinde enerji sektöründe yapılacak olan ataklar dahilinde binlerce kişilik yeni iş imkanı sunulacağı ilan edildi. Yapılan açıklamalara göre 1400 kişilik istihdamın başlangıç süreci için hazır olunduğu beyan edildi. İşte detaylar…

Dünya genelinde yaşanan iklimlendirme ve enerji sarfiyat harcamaları kapsamında yapılan çalışmalar neticesinde yeni çalışma imkanları açılmaya devam ediyor. Yayımlanan duyurulara göre enerji üretimi sahasında yetkin personellere ihtiyaç duyuluyor.

Güneş Enerji Sistemleri 

Yenilenebilir ve depolanabilir enerji sistemleri olarak ön plan çıkan güneş enerjisi üretimi için yeni bir iş sahası daha açıldı. Uzun yıllardır büyük platformlar ve kompeksler bazında temellendirilen güneş enerjisi panel üretimi için artık çalışma sahaları daha da küçük ölçekli hale getirilmeye başlandı.

Enerji panellerinin iyonizer özellikleri ile güneş ile irtibat haline geçerek aldığı enerjinin depolanması amacıyla yapılan güneş paneli üretimi için en önemli tasarruf ve çalışma imkanı elektik üretiminde ön plan çıkmaktadır.

Söz konusu paneller sayesinde müstakil bir evden karavan modeline kadar birçok alanda çatı güneş enerjisi paneli kullanmak mümkün olup; ilgili çalışmaların ustalıkla yapılabilmesi için kalifiye personellere ihtiyaç duyulmaktadır.

1400 Kişilik İstihdam Müjdesi

Türkiye'nin ilk entegre güneş paneli üretim tesisi için yetkili şirketlerin CEO’ları tarafından yapılan açıklamalarda yer alan bilgilere göre söz konusu çalışmalar için 1400 kişilik personel açığının tespit edildiği ilan edildi.

Fabrika personel alımı için yapılan istihdam duyurularında yer alan bilgilere göre; birçok enerji santral hizmetinin ve hatta Karapınar Güneş Enerji Santrali hizmetlerinin de yapılacağı fabrika olarak lanse edilen istihdam merkezi için güneş paneli üretimi üzerinde yetkin olacak personellerin arandığı ifade edilmektedir.

İŞKUR Alımları

Türkiye İş Kurumu üzerinden ayrıca yapılacak olan personel alımı ilanları dahilinde halihazırda yayında olan Termik Santral Kumanda Operatörü alımı için ilan edilen 00005519203 numaralı İŞKUR ilanından başvuru yapacak olan adayların; ayrıca 00005519192 numaralı ilan ile birlikte Termik Santral Türbin Bakımcısı unvanı ile yapılacak işe alımlara da başvuru yapabileceklerdir.

Adayların başvuru süreci ve 1400 kişilik yeni istihdam detayları ile başvuru şartları ilerleyen günlerde yayımlanacaktır.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.