OGM 4 Bin 996 Personel Alımı Yaş Şartı, Şehir ve Ehliyet Düzenlemesi Yapıldı

OGM 4 Bin 996 Personel Alımı Yaş Şartı, Şehir ve Ehliyet Düzenlemesi Yapıldı

OGM (Orman Genel Müdürlüğü) 4 bin 996 personel alımı yaş şartı, şehir ve ehliyet düzenlemesi resmi gazetede yayımlanarak adaylara duyuruldu. Değişiklik hakkındaki tim detaylar haberimizde…

OGM (Orman Genel Müdürlüğü) tarafından alımı yapılacak olan 4 bin 996 personel alımı için resmi gazetede değişiklik duyuruldu. OGM yaş şartı, ehliyet ve şehir hakkındaki değişiklikler ile alımı gerçekleştirecektir. Adaylar yaş şartı hakkında zaten istekleri bulunmakta idi. Bu kapsamda yapılan değişiklikten adaylar memnun. Resmi gazete değişikliği ve uygulamadaki durumlarının neler olduğu şöyle açıklanmıştır.

Sözleşmeli Personel Alım İlanı, Sözleşmeli Personel (Orman Mühendisi Alımı) İlanı ve Sözleşmeli Personel (Orman Muhafaza Memuru) Alımı İlanında aşağıdaki düzeltmeler yapılmıştır.

Yaş şartı düzenlemesi;

Orman Genel Müdürlüğü Açıklamasında yer alan ifadelere göre; yapılan değişiklikler; “Adaylarda Aranacak Özel Şartlar” başlıklı 2. bölümünde yer alan: Son müracaat tarihi itibariyle 36 yaşından gün almamış olmak,” şartının kaldırıldığı ilan edildi. İlan yayımlandığından bu yana adaylar tarafından talep edilen ve son başvuru tarihi itibariyle 36 yaşından gün almamış olmak ibaresi ile ifade edilen şartın da kaldırıldığı ilan edilmiştir.

Şehir ve Ehliyet şartı düzenlemesi;

Ortaöğretim kurumlarının herhangi bir alanından mezun olanlardan Destek Personeli (Şoför) pozisyonuna başvuranlar için; En az C sınıfı ehliyete sahip olmak. Cinsiyeti erkek olmak şartı eklenmiş olup; İlanda yer alan pozisyonlar il bazında düzenlenmiş olup sehven “Adapazarı” olarak yazılan İlçenin de “Sakarya” İli, İzmit ilçesi ise Kocaeli olarak düzeltildiği bilgisi duyurulmuştur.

OGM personel alımı düzenlemesine ulaşmak için tıklayın.

İlgili Haberler

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
8 Yorum