OGM 5 Bin Kamu Personeli Alımı Resmi Açıklama Yapıldı

OGM 5 Bin Kamu Personeli Alımı Resmi Açıklama Yapıldı

Orman Genel Müdürlüğü’nden yapılan son dakika açıklaması ile birlikte kamuoyunda cevabı merak edilen sorulara yönelik 2. Duyuru yayımlandı.

Orman Genel Müdürlüğü (OGM) daha önce resmen ilan edilmiş olan 5 bin kişilik personel alımlarına dair kamuoyunun merakla beklediği ve resmen açıklandığı günden bu yana yer alan bilgi kirliliği sorunlarını çözmek amacı ile bir duyuru yayımladı.

İlan edilen duyuruda kamuoyunun özellikle alımların sürecine dair hem istihdam sürecin devamlılığına dair hem de personel alımı sürecinde gerekli olan bürokrasiye ve personellerin sağlaması öne koşulan şartlar hakkında bilgilendirmede bulunuldu.

OGM tarafından yayımlanan bildiri; konu ile ilgili Duyuru 2 olarak kayıtlara geçerken, duyuruda yer alan ifadeler göre; daha önce belirtilmiş olan OGM bünyesinde yapılması planlanan 5 bin kişilik personelin istihdamı için çalışmaların devam ettiği bilgisi, ilgili vatandaşlara sunuldu.

İlgili istihdamın atama izinlerinin de yayımlanması ile birlikte 1.200 mühendisin, 2.700 Orman Muhafaza Memurunun, 300 Şoförün ve 800 Memurun istihdam sürecinin başlayacağı ve bu başlangıcın açıktan atama usulüne uygun olarak gerçekleştirileceği ilan edildi.

Yapılacak olan açıktan atama usulü uyarınca OGM tarafından ilave edilen bilgilere göre; müdürlük bünyesine istihdam edilecek olan Orman Mühendisi ve Orman Muhafaza Memuru alımları için baz alınan KPSS 2018 puanının akabinde yazılı ve sözlü sınav uygulanacağı; memur ve şoför alımlarında ise baz alınan 2018 KPSS puanının kafi olarak, ilgili puan sıralamasında ÖSYM tarafından yerleştirileceği bilgileri kamuoyunun bilgisine sunulmaktadır.

İlgili Haberler

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
7 Yorum