OGM Merkezi Atama 2.153 Memur Alımı Başvuruları 28 Mayıs Son

OGM Merkezi Atama 2.153 Memur Alımı Başvuruları 28 Mayıs Son

Tarım ve Orman Bakanlığı OGM merkezi atama ile 2.153 memur alımı başvurularında sona gelindi. Adaylar başvurularını bayramın hemen sonrası 27-28 Mayıs tarihlerinde yapması gerekiyor.

Merkezi atama memur alımı başvuruları 28 Mayıs tarihinde sona erecek. OGM memur alımı yapılacaklar için şartlar ve tablolar sunulmuştur. Tarım ve Orman Bakanlığı tercihleri internet ortamından alınmaktadır. Devlet memuru alımı detayları şöyle sunuldu.

Devlet Memurları Kanununun 4/B maddesine göre Mühendis, Veteriner Hekim, Teknisyen ve Tekniker olarak sözleşmeli personel kadrosunda istihdam edilecektir.

Tablo şeklinde ortaöğretim, önlisans ve lisans mezunları için verildi. Unvan şehirlere kadro dağılımı ve başvuru nitelikleri ilan edildi.

Ortaöğretim Kurumlarının Bahçecilik Alanı ve Dalları, Tarım Teknolojileri Alanı ve Dalları veya Tarım Alanı ve Dallarından mezun olmak şartı aranmaktadır.

Önlisans Laborant ve Veteriner Sağlık, Veteriner Sağlık Teknikerliği, Tarım, Tarım Alet ve Makineleri, Tarım Makinaları, Tarım Makineleri, Tarla Bitkileri, Arıcılık, Bahçe Ziraatı, Bitkisel Üretim, Bahçe Tarımı, Hayvansal Üretim, Bitki Koruma, Sulama Teknolojisi, Tarımsal Sulama Yönetimi, Tarımsal Sulama ve Orman İşletmeciliği, Ormancılık, Orman Ürünleri, Odun Dışı Orman Ürünleri, Ormancılık ve Orman Ürünleri bölümü mezun olmak şartı aranmaktadır.

Lisans Bilgisayar Bilimleri Mühendisliği, Bilgisayar Mühendisliği, Bilgisayar ve Enformatik Mühendisliği, Bilişim Sistemleri Mühendisliği, Bilgisayar Bilimi ve Mühendisliği, Kontrol ve Bilgisayar Mühendisliği, Bilgisayar Donanımı Ve Teknolojisi, Veterinerlik, Makine Mühendisliği/Makina Mühendisliği veya Makine ve İmalat Mühendisliği, İnşaat Mühendisliği, Endüstri Mühendisliği, Endüstri Sistemleri Mühendisliği veya Endüstri ve Sistem Mühendisliği, Gıda Mühendisliği, Su Ürünleri veya Hayvansal Üretim, Ziraat Mühendisliği, Hayvansal Üretim, Zootekni/Zooteknik, Süt Teknolojisi, Bitkisel Üretim, Bahçe Bitkileri, Bitki Koruma, Tarla Bitkileri, Toprak, Toprak Bilimi ve Bitki Besleme, Bahçe ve Tarla Bitkileri, Bitkisel Üretim ve Teknolojileri, Biyosistem Mühendisliği, Tarım Teknolojisi, Tarım Makineleri, Tarımsal Mekanizasyon, Tarımsal Yapılar ve Sulama, Kültür teknik, Tarımsal Biyoteknoloji, Tarım Ekonomisi veya Tarım İşletmeciliği ve Orman Mühendisliği Lisans Programlarından mezun olmak şartı aranmaktadır.

Başvurular ÖSYM Başkanlığı tercih işlemleri bölümünden yapılacak. Tablolar ÖSYM resmi internet sayfasında bulunuyor.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
5 Yorum