1. HABERLER

  2. HABER

  3. OGM Sınav İle 747 Kadro’da Unvan Değişikliği Yapıyor
OGM Sınav İle 747 Kadro’da Unvan Değişikliği Yapıyor

OGM Sınav İle 747 Kadro’da Unvan Değişikliği Yapıyor

Orman Genel Müdürlüğü tarafından yayımlanan sınav ile 747 kadro için unvan değişikliği yapacağını duyurdu. Sınav ne şekilde ve kimler için yapılacak.

A+A-

Orman Genel Müdürlüğü yeni kadrolar için sınav açtı. OGM 747 kadro için unvan değişikliği sınavı yapacağını duyurdu. Peki bu değişikliklere kimler hangi şartlarda başvuru yapabilecektir.

Orman Genel Müdürlüğü için; 2019 Yılı Unvan Değişikliği Sınav İlanı; 18.04.1999 tarih ve 23670 sayılı Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren Kamu Kurum ve Kuruluşlarında Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Esaslarına Dair Genel Yönetmelik ile Orman Genel Müdürlüğü Personeli Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Yönetmeliği çerçevesinde, 1 ila 8 derece arası 380 Adet Mühendis, 1 ila 8 derece arası 5 Adet Mimar, 1 ila 7 derece arası 4 Adet Mütercim, 1 ila 9 derece arası 358 Adet Tekniker ve Toplam 747 kadro için unvan değişikliği sınavı açılması uygun görülmüştür.

Adaylara yapılacak tüm tebligat/duyurular (Başvuru şartlarını taşımadığı anlaşılan ve bu suretle işlemleri sonlandırılan adayların bilgilendirilmesi dahil) Orman Genel Müdürlüğü internet adresi üzerinden yapılacaktır. Ayrıca yazılı bildirim yapılmayacaktır.

İlanda belirtilen nitelikleri taşımadıkları sonradan anlaşılan adaylar atanmış olsalar dahi hakkında yapılan tüm işlemler iptal edilecektir. Aday memur statüsünde bulunanların, son başvuru tarihi itibariyle mezun durumunda olmayanların ve aranan diğer nitelikleri taşımayanların başvuruları kabul edilmeyecektir.

Sınav Takvimi; Başvuru Tarihi: 08/07/2019 - 22/07/2019 Başvurusu Kabul Edilenlerin Listesinin İlanı: 29/07/2019 İtiraz Süresi: 30/07/2019 - 05/08/2019 Kesin Liste İlanı: 12/08/2019.

Başvuru Unvan Değişikliği Sınavına Girebilecekler Ve İlanı Sınavda açılan kadro unvanları ve sayıları (Ek kadro unvan ve bölümleri (Ek-2)'deki listede belirtilmiştir. Başvurulan unvan için belirtilen bölümden son başvuru tarihi itibariyle mezun olmuş olmak gerekmektedir. Başvurular 08/07/2019 Pazartesi günü başlayıp 22/07/2019 Pazartesi günü gece saat 00:00'da sona erecektir. Adaylar internet adresinden kullanıcı adı ve şifresiyle giriş yaparak ilan edilen unvanlardan yalnız birini tercih etmek suretiyle Unvan Değişikliği Talep Formunu dolduracaklardır. Adaylar, başvuru esnasında ORBİS bilgileri ile ilgili olarak bir hata ve sorun ile karşılaşmaları durumunda özlük dosyasının bulunduğu personel birimleri vasıtasıyla düzeltme talebinde bulunabileceklerdir.

Ücretsiz izinde bulunanlar dahil olmak üzere ilgili mevzuat uyarınca verilen izinleri kullanmakta olanlar da Unvan Değişikliği Sınavına başvuruda bulunabileceklerdir. Adaylar tarafından Unvan Değişikliği Talep Formunun çıktısı alınarak, ıslak imzalı olarak en geç 24/07/2019 tarihinde Personel Dairesi Başkanlığında olacak şekilde bağlı oldukları birimler aracılığıyla Genel Müdürlüğümüze gönderilecektir. Adaylar personel olarak çalışıyor olması isteniyor.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.