1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. Öğrenciler 1.400 Lira Harçlık Verilmeye Başlandı
Öğrenciler 1.400 Lira Harçlık Verilmeye Başlandı

Öğrenciler 1.400 Lira Harçlık Verilmeye Başlandı

Öğrenciler için geliştirilen projede 1.400 lira harçlık verilmeye başlandı. Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi ile İŞKUR arasında imzalanan protokole göre dezavantajlı konumdaki öğrenciler aylık 1.400 lira harçlıkla meslek sahibi olacaklar.

A+A-

İŞKUR ve Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi arasında imzalanan protokole 1.400 lira harçlık verilmeye başlanıyor. İmzalanan protokole göre üniversite öğrencileri günlük 46,23 lira harçlık ile meslek kursları alabilecek.

Ancak bu imkandan faydalanabilmek için öğrencilerin bazı şartları taşıyor olması gerekiyor. Örneğin anne babası bulunmayan ve yahut da hasta olan öğrenciler, maddi durumu iyi olmayan öğrenciler ya da madde bağımlılığı olan üniversite öğrencileri bu kurslardan eğitim alabilecek. Kurs süresi boyunca genel sağlık sigortası ile birlikte iş kazası ve meslek hastalığı primleri de yatırılacaktır. Böylelikle sosyal güvenceye de kavuşmuş olacaklardır.

Hayata Yolculuk Projesi; Üniversite Rektörü Hüseyin Çiçek, Hayata Yolculuk Projesi kapsamında kriterleri sağlayan öğrencilerin İŞKUR’a yönlendirileceğini belirtti. Böylelikle öğrenciler meslek sahibi olma imkanı elde edecek ve dezavantajlı durumlarından kurtulabileceklerdir.

Bu sayede ailelerine de yük olmayacak öğrenciler edindikleri meslek sayesinde ailelerine de destek olma imkanı elde edebilecektir.

Muğla’da gerçekleştirilen bu projenin diğer üniversitelere de örnek olması son derece önemlidir. İş dünyası ile eğitim hayatının birbirinden kopuk olması sorunun da üstesinden bu sayede gelinebilecektir. Ayrıca yetişmiş eleman eksikliği de böylelikle ortadan kaldırılabilecek. Proje ile ilgili detaylar üniversitenin ve İŞKUR’un resmi internet sayfaları üzerinden duyurulacaktır.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
2 Yorum