1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. Öğrencilere Uygulamalı Olarak Ev İşleri Öğretiliyor
Öğrencilere Uygulamalı Olarak Ev İşleri Öğretiliyor

Öğrencilere Uygulamalı Olarak Ev İşleri Öğretiliyor

Milli Eğitim Bakanlığı, başlattığı bir uygulama ile birlikte özel eğitim okullarında okuyan öğrencilere 1+1 evlerde uygulamalı olarak ev işlerini öğretiyor.

A+A-

Tunceli’de Uygulanıyor
Milli Eğitim Bakanlığı, özel eğitim okullarında eğitim alan öğrencilere yönelik olarak bir proje başlattı. Proje kapsamında öğrencilerin 1+1 model evlerde uygulamalı olarak ev işlerini öğrenmeleri sağlanıyor. Hafta içi 5 gün boyunca açık olan bu model evlerde öğrenciler yatak düzeltmeyi, yemek yapmayı, temizlik yapmayı öğreniyor. Böylelikle öğrencilerin bir arada iş yapma becerileri de gelişiyor.

İşler bittikten sonra bir araya toplanarak çay sohbeti gerçekleştirilmesi de öğrencileri son derece mutlu ediyor. Hali hazırda 28 öğrenci bu kapsamda uygulamalı olarak eğitim alıyor. 

Bu evde eğitim alan öğrencilerdeki farklılık gözle görülür dereceye ulaşıyor. Bu ise öğrencilerin aileleri başta olmak üzere eğitimcileri de son derece sevindiriyor. Özel eğitim okullarında okuyan öğrencilerin topluma kazandırılması açısından da bu uygulamalar son derece önem arz ediyor. Dolayısıyla sayılarının artırılması gerekmektedir. Bu konuda Milli Eğitim Bakanlığı’nın çalışmaları da devam ediyor. Sıkı bir şekilde takip eden projelerin sonucunda elde edilen başarılar da kayıt altına alınıyor. Böylelikle gelecekte hayata geçirilecek olan projelere yön vermek de daha kolay olacaktır. Ayrıca bu tür okulların ve uygulamaların daha geniş kesimin hizmetine sunulabilmesi de Milli Eğitim Bakanlığı’nın hedefleri arasında yer almaktadır.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.