1. HABERLER

  2. SAĞLIK

  3. Öğretmenden Yargıda Kanser Zaferi
Öğretmenden Yargıda Kanser Zaferi

Öğretmenden Yargıda Kanser Zaferi

Birçok hastalığın zaruri olan ilaçlarının fiyatları yüksek olduğu için vatandaşlar bu konuda oldukça mağdur olabilmektedirler. Bu konuda hastaların yüzünü güldürecek bir karar alındı.

A+A-

Kanser tedavisi gören bir öğretmenin bir yıl boyunca üç haftada bir olmak şartıyla özel ve etkin maddeli ilaç kullanması gerektiğine dair raporunun bulunmasına rağmen Sosyal Güvenlik Kurumunun bazı etkin maddeli ilaçlar için ilaç bedelinin ödenmediğine dair açılan davada; Ankara 17. İdare Mahkemesi 26.04.2018 gün ve E: 2018/774 sayılı hükmü doğrultusunda yürütmeyi durdurma kararını vermiş ve bu karara yapılan itiraz ile de Ankara Bölge İdare Mahkemesi'nde reddedildiği onaylanmıştır. Bu durumun ardından Ankara 17. İdare Mahkemesi 25.09.2018 gün ve E: 2018/774, K: 2018/1707 sayılı kararıyla iptal kararını ilan etmiştir.

Bu hüküm doğrultusunda ise; yargı kararları uyarınca, kanser tedavisinde doktor tarafından önerilen ilacın kullanımının hayati önemde olduğunun belirtilmiş ve ödenmeyen ücretinin ödenmesine hükmedilmiştir.


Etiketler :

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.