Öğretmenevleri KPSS şartsız 3 Şehirde İŞKUR personel ilanı

Öğretmenevleri KPSS şartsız 3 Şehirde İŞKUR personel ilanı

Türkiye genelinde farklı şehir şubeleri ile kamu hizmeti vermeye devam eden öğretmenevleri dahilinde yapılacak olan kamu personeli alımları için İŞKUR tarafından güncel istihdam ilanları yayımlandı.

Kamu kurum ve kuruluşları bünyesinde yapılması planlanan istihdam ilanları yayımlanmaya devam ediyor. Geçici işçi alımı, memur alımı, sürekli işçi alımı ve kamu personeli alımı kapsamında yayımlanacak olan ilanlar için son gelişmeler neler?

İŞKUR İş İlanları

Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) tarafından yayımlanan kamu personeli alımları dahilinde yapılacak olan sürekli işçi alımı ve personel alımı için yeni ilanlar yayımlanıyor. Son ilanlar güncel şekilde 3 Temmuz 2020 tarihinde yayımlandı.

Öğretmenevleri Personel Alımı

3 Temmuz 2020 İŞKUR iş ilanları kategorisinden yayımlanan kamu personeli alımlarının öğretmenevi şubelerinde yapılacağı ilan edildi. Söz konusu alımlar için 3 farklı şehirde yapılacak olan alımlar için toplamda  kişilik alım yapılacağı açıklandı.

Görev Yeri Bilgileri

Adayların İŞKUR üzerinden yapacakları başvuruların akabinde görev yapmaya hak kazanmaları ile birlikte Ürgüp Öğretmen Evi Ve Akşam Sanat Okulu Müdürlüğü; Arapgir Öğretmenevi Müdürlüğü ve ayrıca Menteşe Öğretmen Evi Akşam Ve Sanat Okulu Müdürlüğünde görev yapacakları açıklandı.

Unvan ve Kontenjanlar

Öğretmenevi kamu personeli alımları için adayların Nevşehir; Malatya ve Muğla kentlerinde kamu hizmeti veren kuruluşlarda istihdam edileceği beyan edilirken; aynı zamanda verilen unvan ve kontenjan bilgilerine göre; birer kişilik kontenjanlar dahilinde açılan alımlar için; Garson (Servis Elemanı); Temizlik Görevlisi; Resepsiyon Görevlisi (Ön Büro Elemanı); Temizlik Görevlisi (Kat Hizmetleri Elemanı/Kat Görevlisi) alımları yapılacağı beyan edildi.

Başvuru Şartları ve İŞKUR Takip Numaraları

Öğretmenevleri dahilinde yapılacak olan 5 kamu personeli alımı için yukarıda yer alan unvanlara ait olmak kaydıyla sırası ile; 00005572044, 00005571847, 00005571403, 00005571286 numaralı İŞKUR ilan numaraları aracılığıyla başvuru işlemleri yapılacaktır. Adayların en az ilkokul mezunu olması ve görev yapacakları alana dair tecrübelerinin bulunması şarttır.

Başvuru Süreci

Kura çekimleri ile yapılacak olan başvurular ilanların yayımlandığı bugün ( 3 Temmuz 2020) tarihi itibari ile başlamıştır. Son başvuru tarihi ise 7 Temmuz 2020 olup; başvurular İŞKUR resmi internet adresinden online olarak yapılacaktır.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.