Öğretmenevleri KPSS’siz 11 daimi kamu personeli alıyor

Öğretmenevleri KPSS’siz 11 daimi kamu personeli alıyor

Türkiye genelinden yayımlanan kamu personeli alım ilanları dahilinde Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) tarafından duyurulan 11 kişilik kontenjanlı yeni personel alımı ilanları yayımlandı. Öğretmenevleri KPSS’siz daimi kamu personelleri alıyor.

Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) tarafından yayımlanan personel alımı ilanları dahilinde kurum ve kuruluşların talep ettikleri şartlara ve unvanlara uygun olarak yeni istihdamlar yapılmaya devam ediliyor.

Öğretmenevleri bünyesinde yapılacak olan kamu personeli alımları için 11 kişilik kontenjan açılırken; söz konusu alımlar için 7 farklı ilan yayımlanmış olup; alımlar da iki farklı Öğretmenevi bünyesinde yapılacaktır.

İstihdam Görev Yerleri

Türkiye geneli olarak yayımlanan ilanlarda belirtilen huşulara göre; 11 kişilik olarak yapılacak olan personel alımı için Menteşe Öğretmen Evi Akşam Ve Sanat Okulu Müdürlüğüne 10 kişilik personel alımı yapılacak olup; ayrıca Sarıyahşi Öğretmenevi Ve ASO Müdürlüğüne de 1 kişilik istihdam yapılacaktır.

Unvan ve Kontenjan Bilgileri

Menteşe Öğretmen Evi Akşam ve Sanat Okulu Müdürlüğü personel alımı bilgilerine göre; 1 Fırıncı Ustası-Unlu Mamuller(Pasta Ustası), 1 Temizlik Görevlisi, 1 Aşçı Yardımcısı, 2 Resepsiyon Görevlisi, 2 Temizlik Görevlisi, 3 Garson alımı yapılacaktır.

Ayrıca Sarıyahşi Öğretmenevi Ve ASO Müdürlüğüne de 1 kişilik kontenjan ile Temizlik Görevlisi  alımı yapılacağı ilan edilmiştir.

Başvuru Süreci

Bugün  (4 Haziran 2020) tarihi itibari ile başlayan kamu personeli alımı başvuruları için İŞKUR resmi internet sayfası üzerinden online başvuru yapılacaktır. İlgili ilanlara yapılacak olan son başvuru tarihi 8 Haziran 2020 olarak ilan edilmiştir.

Başvuru Şartları ve İŞKUR Takip Numaraları

Menteşe Öğretmen Evi Akşam ve Sanat Okulu Müdürlüğü alımları dahilinde; 1 Fırıncı Ustası-Unlu Mamuller(Pasta Ustası) alımı için 00005516067 numaralı İŞKUR ilanı takip edilecektir. Adayların 50 yaşını aşmamış, Gıda ve Su Sektöründe Çalışanlar İçin - garson  (servis elemanı), aşçı yardımcısı ve pasta ustası -Hijyen eğitimi sertifikalarından birine sahip olması şarttır.

1 Temizlik Görevlisi alımı için 00005516100 numaralı İŞKUR ilanı; 1 Aşçı Yardımcısı alımı için 00005516206; 2 Resepsiyon Görevlisi alımı için 00005516559 numaralı İŞKUR ilanı takip edilecektir. En az ilkokul mezunu olması gereken adaylardan aşçı yardımcısı için ayrıca onaylı sertifika sahibi olmak başvuru şartı olarak talep edilmektedir.

2 Temizlik Görevlisi alımı için 00005516573 numaralı ilan takip edilecek olup; 3 Garson alımı için de 00005516585 numaralı ilan takip edilecektir. Adayların 18-50 yaş aralığında en az ilkokul mezunu olması ve hijyen belgesine sahip olması şarttır.

Başvuruların akabinde Menteşe Öğretmenevi ve Akşam Sanat Okulu Toplantı Salonunda 18 Haziran 2020’de kura çekimi yapılacaktır.

Sarıyahşi Öğretmenevi ve ASO Müdürlüğüne de 1 kişilik kontenjan ile alınacak olan Temizlik Görevlisi alımı için de 00005517736 numaralı İŞKUR ilanı takip edilecek olup; 18 yaş üzeri okur yazar olan adayların başvurusu alınacaktır. 

Başvuruların akabinde Sarıyahşi Öğretmenevi ve ASO Müdürlüğü Okuma Salonunda 12 Haziran 2020 Saat 10:00’da kura çekimi yapılacaktır.

İŞKUR İş İlanlarına sitemizden güncel olarak erişebilirsiniz.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.