1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. Öğretmenler İçin EBA E-Kurs Başvuruları Başladı
Öğretmenler İçin EBA E-Kurs Başvuruları Başladı

Öğretmenler İçin EBA E-Kurs Başvuruları Başladı

Öğretmenleri Eğitim Bilişim Ağı (EBA) başvuruları başladı. Destekleme ve Yetiştirme kurslarına başvurmak isteyen öğretmenler 30 Ocak - 6 Şubat tarihleri arasında başvuru yapabilirler.

A+A-

Eğitim Bilişim Ağı (EBA) destekleme ve yerleştirme kurslarına başvurmak isteyen öğretmenler MEBBİS şifreleri ile görev almak istedikleri okulları seçebilirler.

EBA nasıl kullanılır,. Elektronik Bilişim Ağı Kurslarına başvurmak isteyen kullanıcılar. EBA resmi internet adresine giriş yaptıkta sonra Destekleme ve Yetiştirme Kursları Yönetim Sistemi Girişi bölümü gelecek  buradan öğrenci modülü üzerinden içeriklere ulaşılabilir.

EBA kurslarına kimler başvuru yapabilir; Elektronik Bilişim Ağı kurslarına Milli Eğitim Bakanlığına bağlı resmi özel ortaokullar imam hatip orta okulları, açık öğretimden devam eden öğrenciler EBA kurslarına başvuru yapabilir.

Açık öğretim öğrencileri, halk eğitimi merkezi müdürlüklerince e-kurs modülünden verilecek e-kurs şifresi ile il veya ilçe milli eğitim müdürlüklerindeki DYK komisyonlarınca belirlenen okulları tercih ederek başvuru yapabilirler

Özel Okula devam eden öğrenciler Okulun bulunduğu il veya ilçedeki kurs merkezlerine giderek alacakları e- kurs şifresi ile ilçedeki bir kursa başvuru yapabilirler.

Elektronik Bilişim Ağı (EBA) nedir?

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından oluşturulan Eba çevrim içi sosyal eğitim platformudur. EBA hem öğrencilere hem öğretmenlere bir çok kolaylık sağlar. EBA ad öğretmenler hazırladıkları içerikleri yükleyebilir başka öğretmenlerin yükledikleri içeriklerden faydalanabilirler. Öğrenciler için de oldukça zengin bir içeriğe sahi EBA da öğrenciler başka öğrenciler tarafından paylaşılan ders notları sunumlar, görsellerden faydalanabilirler.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.