1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. Öğretmenler Meraklı Öğrenciyi Bulacak
Öğretmenler Meraklı Öğrenciyi Bulacak

Öğretmenler Meraklı Öğrenciyi Bulacak

Meraklı öğrencileri bulmak için Öğretmen Ağı tarafından eğitimler düzenlenecek. Yaratıcı Problem Çözme Programı...

A+A-

Yaratıcı Problem Çözme Programı ile öğrencilerin merakının nasıl arttırılacağı tartışılacak. Eğitim Reformu Girişimi tarafından yürütülen öğretmen ağı tarafından programlar düzenleniyor. 23-24 Mart ve 20-21 Nisan tarihlerinde Başkentte Yaratıcı Problem Çözme Programı düzenlenecek.  TED Üniversitesinde yapılacak olan eğitimle öğretmenlere çözüm geliştirme yöntemleri sunulacak. Programın ana konusu ise "Öğrencilerin merakını nasıl artırabiliriz?" olacak. Öğrencilerin yargılanma korkusu yaşamadan öğretmenle birlikte keşfetmesi üzerinde çalışılacak. Öğrencilerin merakını tetikleyecek olan sınıf ortamının nasıl olması gerektiği tartışılacak. 

Daha önce öğretmenlerle yapılan gözlem ve tecrübeler, programda diğer öğretmenlere anlatılacak. Üç senedir düzenlenen program, bu sene ilk kez tamamen öğretmenlerin katkılarıyla gerçekleşecek. Program sayesinde öğretmenler yeni bir bakış açısı yakalayarak sınıflarında uygulayacak. Öğretmenlerin özgüvenleri ve yaratıcılığı gelişirken öğrencilerine de bu yönünü aktarabilecek. Sınıfında yeni çözüm önerileri uygulayabilecek. 

Meraklı Öğrenci, Yeni Buluşlar
Öğrenmenin ilk adımı merak olduğu için, öğrencilerin merakının geliştirilmesi hedefleniyor. Bunu sağlamak için de öğretmenlere eğitim veriliyor. Sınıfında yeni yöntemler uygulayan öğretmenler, meraklı öğrencileri daha iyi keşfedebilecek. Öğrencilerin merakının arttırılması ile öğrenme azmini ve yeniliklere açıklığı da arttıracaklar. Böylece okul sıkıcı olmaktan çok, eğlenceli bir ortama dönüşebilecek. Bu seneki programa 30 öğretmenin katılması hedefleniyor. Bu aynı zamanda 30 sınıf ve bine yakın öğrenci anlamına geliyor.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.