Öğretmenlere Sürpriz Resmi Gazete'de Yayımlandı

Öğretmenlere Sürpriz Resmi Gazete'de Yayımlandı

Resmi Gazete'de yayımlanan yönetmelik değişikliği ile öğretmenlere ek ders ücreti yönergesinde düzenlemeye gidildi. Öğretmenlerin ara tatillerden dolayı şikayetçi olduğu ek ders sorunu böylelikle giderilmiş oldu.

Devlet okullarında çalışan öğretmenler için Milli Eğitim Bakanlığı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kararıyla ek ders ücretlerinde sevindirici düzenlemeyi Resmi Gazete'de yayımlayarak yürürlüğe koydu. 

Bu yıl ilk defa uygulanan ara tatil uygulaması ile öğrenciler tatil yapış öğretmenlere herhangi bir izin hakkı verilmemişti. Kasım'da uygulanan tatil ile bir çok öğretmen müze araştırması yapmış sanat ve spor faaliyetlerine katılması sağlanarak öğretmenlik camiasına olumlu tutumlar geliştiren öğretmenler istenilmişti. 

Tüm bunlar yapılırken dersi olmayan öğretmen de dersi varmış gibi bu faaliyetlere katılıyor eğer ara tatil olmasa okula gelmeyecek öğretmenler de okula geliyordu. Bu durumla ilgili şikayetlerin artması üzerine Resmi Gazete'de yeni bir karar yürürlüğe girdi.

Alınan karar neticesinde bundan sonra öğretmenlere ara tatillerde 15 saate kadar ek ders ücreti verilecek. Kararın yayımlanmasının ardından Hamza Aydoğdu twitter üzerinden açıklama yaptı. 

MEB insan kaynakları genel müdürü Hamza Aydoğdu "İlk kez uygulanan ara tatilde Ek Ders ücretlerinin ödenmesi iligli yönetmelik değişikliği yayımlandı. Sayın bakanımız Ziya Selçuk'un her aşamasını talimatlandırdığı ve takip ettiği, öğretmenlerimizin beklediği yönetmelik değişikliği hayırlı olsun..." ifadeleriyle kararı duyurdu.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.