1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. Öğretmenlerin Seminer Takvimi Belli Oldu
Öğretmenlerin Seminer Takvimi Belli Oldu

Öğretmenlerin Seminer Takvimi Belli Oldu

Milli Eğitim Bakanlığına bağlı okullarda görev yapan Öğretmenlerin seminer çalışmaları 2 Eylül 2019 Pazartesi günü başlıyor ve 6 Eylül’de sona erecek.

A+A-

Seminer Takvimi Belli Oldu
2019-2020 eğitim dönemi başlarken öğretmenlerin çalışma takvimi de açıklandı. 2 Eylül 2019 Pazartesi günü öğretmenlerin seminer çalışmaları başlıyor. Seminer döneminin başladığı ilk gün Öğretmenler Kurulu Toplantısı yapılacaktır. Yeni ders yılına ilişkin değerlendirme ve belirlemeler toplantıda yapılacak. İdare tarafından toplantının gündemi açıklanacak. Seminer dönemi 6 Eylül 2019 tarihinde sona erecektir.

Milli Eğitim Bakanlığı Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğü tarafından il ve ilçe milli eğitim müdürlüklerine Hizmetiçi Eğitim Faaliyeti konulu yazı gönderildi. Bu yazıda seminer döneminde işlenmesi gereken konular yer aldı. Belirlenen konulardan en az 2 tanesinin belirlenerek il genelinde uygulanması istendi. MEB tarafından yayınlanan standart eğitim programının uygulanması talimatı verildi. Eğitimlerin yolluk ve yevmiye gerektirmeyecek şekilde il merkezlerinde yapılması istendi. Eğer verilecekse bu ücretler valiliklerce karşılanacaktır. 

Seminer dönemi her sene okullar açılmadan 2 hafta öncesinde başlamaktaydı. Bu sene ise seminer değişikliği yapıldı. Eğitim dönemlerine ara tatil eklenmesinden dolayı seminerler de bölündü. Okullar başlamadan önce bir hafta, ara tatillerde birer hafta ve okul kapanınca bir hafta olmak üzere seminer çalışması yapılacaktır. Bir eğitim döneminde 4 hafta olan seminerler her sene ikiye bölünüyordu. Tatil dönemlerindeki değişikliklerden dolayı bu sene seminerler 4 parçaya bölünerek birer hafta halinde yapılacaktır. 

Seminerlerde 2023 Eğitim Vizyonu hedefleri kapsamında okulların yaptığı çalışmaların değerlendirilmesi, geçtiğimiz öğretim dönemindeki kazanımlar, okul dışı öğrenme ile yapılacak kazanımlar, sosyo kültürel etkinliklerin değerlendirilmesi, sınıf yönetimi, ölçme değerlendirme, mesleki gelişim için gerekli materyallerin belirlenmesi gibi daha pek çok konuda müzakereler yürütülecektir.

Seminer çalışmaları sayesinde eğitimde verimlilik değerlendirilecektir. Seminer dönemi ile aynı dönemde bazı sınıflar için uyum çalışmaları yapılacaktır. Uyum çalışmalarına katılan öğretmenler seminere katılmayacaktır. Seminerler 2-3-4-5-6 Eylül’de devam edecektir. Uyum çalışmaları ise 5 ve 6 Eylül’de yapılacaktır. Bu günler dışında seminerlere katılım devam edecektir. Okullar ise 9 Eylül tarihinde açılacaktır. Hem öğretmenlerin hem de öğrencilerin okul telaşı başladı.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.