1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. Okullar Online Bir Şekilde Denetlenecek
Okullar Online Bir Şekilde Denetlenecek

Okullar Online Bir Şekilde Denetlenecek

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Ankara’da SETA’nın toplantısına katıldı ve okulların 24-25 parametre üzerinden online bir şekilde denetleneceğini aktardı.

A+A-

Okullar Politika Önerisi Geliştirecek
Bakan Ziya Selçuk, 2023 eğitim vizyonu kapsamında okullar arasındaki eğitim kalitesi farklarının kapatılmaya çalışacağını aktardı. bunun için ise okulların online bir şekilde 24-25 parametre üzerinden değerlendirileceğini belirtti.

Bu parametrelerden hangisinde geride kalınmış ise okullar tarafından politika önerisi geliştirilecek. Böylelikle eksik olunan taraflarda ilerleme kaydedilmesi sağlanacak. Okullar arasındaki fark da bu sayede kapanmış olacak. Dolayısıyla hali hazırda söz konusu olan nitelikli-niteliksiz okul ayrımı da ortadan kaldırılmış olacak.

Bakan Selçuk öğrenme sürecine ilişkin de birtakım değişiklikler yapılacağını belirtti. Böylelikle öğrencilerin bilgiye nasıl erişim sağlayacakları hakkında bilgi sahibi olmaları sağlanacak. Bu sayede balık tutmayı öğrenecek olan öğrenciler gelecek hayatlarında da bilgiye doğru bir şekilde erişebilecek. 

21. yüzyılın gerektirdiği niteliklere sahip öğretmenlere sahip olmak için de Yükseköğretim Kurulu ile koordineli olarak çalıştıklarını belirten Bakan Selçuk, yeni gelişmelerin olacağını belirtti. Bu kapsamda hem eğitim fakültelerindeki eğitimler yeniden gözden geçirilecek hem de görev yapan öğretmenlere yönelik eğitimler de yeniden ele alınacak.

Tüm bu tedbirler sayesinde eğitim kalitesinin artırılması ve dünya ile rekabet edilebilirliğin artırılması bekleniyor. Dünya standartlarında verilen bu eğitimler ile ekonomimize de ciddi bir katkı sunulması hedefleniyor.

Etiketler :

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.