1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. Okulların Hizmet Puanları Değişti
Okulların Hizmet Puanları Değişti

Okulların Hizmet Puanları Değişti

Öğretmenlerin görev yaptıkları okullardan alacakları puanı belirleyen hizmet puanları değişti. Tebliğ Dergisinde Yayınlandı...

A+A-

Öğretmenlerin görev yaptıkları hizmet bölgesine göre alacakları hizmet puanları yeniden belirlendi. Buna göre yeni yılda çalışılan okullardan alınacak puanlar yeni tebliğe göre olacak. İsteyenler okulların yeni puanlarını bilgisayarlarına ya da mobil telefonlarına indirerek inceleyebilirler. İlgili listede hangi okulun hangi hizmet derecesinde bulunduğu ve hizmet alanı puanı yer almaktadır. En son kısımda ise genel hizmet puanı yer almaktadır. İşte bu puan öğretmenlerin oldukça önem verdikleri bir puandır. 

Hizmet Puanı Ne İşe Yarar?
Öğretmenlerin istedikleri bir yere tayin olabilmeleri için almış oldukları hizmet puanlarına bakılmaktadır. Dolayısıyla hizmet puanı ne kadar yüksekse istenilen yere atamanın gerçekleşmesi o kadar kolay olacaktır. Bu sebeple öğretmenler içerisinde de bu puanlara özel önem verilmektedir. 

Okulların hizmet puanları belirlenirken bulundukları bölgenin imkanları değerlendirilmektedir. Eğer ekonomik ve sosyal açıdan imkanları kısıtlı olan bir ilde yer alan okulda çalışılıyorsa elde edilen puan da o kadar yüksek olacaktır.

Ancak bazı durumlarda okullar büyükşehir sınırları içerisinde yer alsa dahi bulunduğu konumu mahrumiyet bölgesinde ise yine puanı yüksek olacaktır. Dolayısıyla her öğretmenin bu listeden kendi okulunu kontrol etmesinde fayda vardır. Bu uygulama sayesinde öğretmenlerin dezavantajlı bölgelerde kendi istekleri ile çalışmaları teşvik edilmekte ve okullar öğretmensiz kalmamaktadır.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.