Önlisans Lisans Mezunu KPSS 70 İle 30 Zabıta Memuru Alınacak

Önlisans Lisans Mezunu KPSS 70 İle 30 Zabıta Memuru Alınacak

Yerel Yönetimler tarafından yayımlanan kamu personeli alım ilanlarında yer alan bilgilere göre; toplamda 30 kişilik kontenjan ile önlisans lisans mezunu zabıta memuru alımı yapılacaktır. Başvuru şartları ve detaylar haberimizde…

Türkiye genelinde devam eden kamu personeli alım ilanlarında yer alan bilgilere göre; Cumhurbaşkanlığına bağlı olarak hizmet vermeye devam eden yerel yönetimler kapsamında yeni ilanlar bugün itibari ile yayın girdi.

Bursa İş İlanları

Yayımlanan kamu personeli alım ilanları; yerel yönetimler bazında il ve ilçe belediye hizmetleri dahilinde tasnif edildi. Yapılan açıklamalara göre Bursa iş ilanları kategorisinden tek unvanda çok sayıda memur alımı yapılacağı açıklandı.

Bursa iş ilanları dahilindeki memur alımı için Yıldırım Belediye Başkanlığı tarafından istihdam ilanı yayımlanırken; söz konusu alımlar için toplamda 30 kişilik kontenjan açıldığı ve alımların Zabıta Memuru unvanı ile yapılacağı açıklandı.

Kadro Bilgileri

Yıldırım Belediye Başkanlığı zabıta memuru alımı için iki farklı ilan talebinde bulundu. Toplamda 30 kişilik kontenjan açılan alımlar için 20 kişilik ve 10 kişilik olmak üzere iki farklı zabıta memuru talep duyurusu yayımlandı.

Söz konusu alımlar için 20 kişilik zabıta alımında adayların 7 ve 8. Dereceden kadrolu olarak hizmet verecekleri beyan edilirken; ayrıca 10 kişilik alım için de 8,9 ve 10. Dereceden memuriyet tahsis edileceği açıklanmıştır.

Başvuru Şartları

Adayların 20 kişilik zabıta memuru alımına başvuru yapabilmeleri için talep edilen başvuru şartları; herhangi bir lisans programından mezun olmak ve en az B sınıfı sürücü belgesine sahip olmak şeklinde sıralanmaktadır.

Ayrıca 10 kişilik alım dahilinde zabıta alımına başvuru yapacak olan adayların da herhangi bir önlisans programından mezun olmak ve en az B sınıfı sürücü belgesine sahip olmak şartlarını haiz olması beklenmektedir.

KPSS puanı işe alımlar için önem arz ederken; lisans mezunu adayların KPSS P3 puan türünden en az 70 puanı alması gerektiği açıklanmaktadır. Ayrıca önlisans mezunu adayların da KPSS P93 puan türünden en az 70 puan alması gerektiği ilan edilmektedir.

Adaylar 24-28 Ağustos 2020 tarihleri arasında mesai saatleri içerisinde Şükraniye Mahallesi. Ahmet Taner Kışlalı Meydanı No:2 adresindeki Yıldırım Belediye Başkanlığı hizmet binasında başvurularını şahsen yapabilecektir.

Yıldırım Belediye Zabıta Memuru alım detayları, yayımlanan kılavuzda yer almaktadır.

Kaynak:Haber Kaynağı

Editör

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.